Держава повертатиме аграріям 50% вартості за придбання та вирощування у господарствах високопродуктивного племінного поголів’я ВРХ

Дата: 16.03.2018 12:02

Фото без описуУряд запроваджує виплату цілого ряду компенсацій юридичним і фізичним особам, які займаються тваринництвом. Компенсуватимуть витрати на будівництво тваринницьких комплексів. Виплачуватимуть дотацію за утримання в домогосподарствах корів та розведення молодняка ВРХ. Зокрема, на розвиток тваринництва державою виділяється 4,0 млрд  грн, для підтримки фермерських господарств – 1,0 млрд грн. Загальна ж сума підтримки сільськогосподарської галузі  на 2018 рік складатиме 6,3 млрд. гривень...

Державні програми в галузі тваринництва фінансуватимуться за  шістьма напрямками:

- відшкодування 50% вартості високопродуктивного поголів’я, а також біологічного матеріалу та ембріонів (але не більше 25 тис грн за корову, 5 тис за  свиню та 4 тис за вівцю)

- компенсація 25% частини тіла кредиту, залученого на будівництво тваринницьких комплексів;

- відшкодування 30% вартості введених в експлуатацію тваринницьких комплексів, збудованих за власний кошт інвестора;

- здешевлення до 3% позик для проектів, що реалізуються в сфері аквакультури, вівчарства, козівництва тощо;

- здешевлення утримання ВРХ молочного напрямку на агропідприємствах із розрахунку 1 500 гривень/голову/рік;

- здешевлення утримання молодняку (до 1 року), що утримується в господарствах громадян із розрахунку 2,5 тисячі гривень/голову/рік (виплата проводитиметься у три етапи,при цьому обов’язковою є ідентифікація молодняка).

Всі сільськогосподарські підприємства, які утримують корів  отримають з державного бюджету 1500 гривень за кожну голову. Виплата буде проводитись двома чергами: за перше півріччя отримають  компенсацію ті,  хто утримував корів станом на 1січня поточного року. Їм буде виплачено першу  суму -750 гривень за корову. Друга виплата у 750 гривень  - за друге півріччя за наявне на той момент поголів’я.

Рішення про компенсацію прийматиме міська, селищна, або об’єднана територіальна громада. При цьому, люди самостійно прийматимуть рішення чи утримувати далі тварину чи ні після фінансової компенсації. Отримані від держави суми поверненню не підлягають.

vin.gov.ua