Як з’їсти ранні овочі і не отруїтися. Пам"ятка для населення

Дата: 09.04.2020 19:33

Секрети вибору свіжої городини: Овочі мають бути сухими і мати абсолютно свіжий вигляд( не зморщені). На овочах не повинно бути жодних пошкоджень, а також вм’ятин, вони мають бути абсолютно цілими. Приміром, якщо на редисці є тріщини, які зарубцювалися, - це свідчить, що її надмірно зволожували. Якщо ж тріщини свіжі, купувати такий овоч не варто, тому що він швидко згниє. Зелені корінці помідорів підкажуть, що овоч свіжий. Сухі ж будуть свідчити, що томати  вже давненько перебувають на прилавку...

Перш, ніж купувати огірки, їх варто уважно роздивитися:  якщо вони пружні на дотик, а квіточка трохи зів’яла, - свіжі. Прим’ятий та м’який на дотик огірок «натякає» на те, що він не користується попитом у покупців. До речі, такий овоч не буде смачним.

Вибираючи свіжий салат, пам’ятайте, що листя цього овоча не повинно  мати гнилих вкраплень.

Основні правила безпечного споживання  ранньої  городини:

Перед споживанням овочі необхідно вимити під проточною водою ( не просто сполоснути, а саме добре вимити)

Цікаво, що кожен овоч потребує особливого «ставлення» до себе: наприклад, у боротьбі з нітратами, які містяться в зелені, допоможе вимочування в холодній воді протягом двох годин.

Для «знешкодження» огірків та редьки, не зайвим буде обрізати їх кінчики.

З огірків і кабачків бажано також зчищати шкірку – саме в ній накопичується основна кількість нітратів.

Перед тим, як нарізати овочі для салату, потрібно позрізати всі тріщини й зіпсовані місця.

Для приготування салату рекомендують брати лише верхівки зелені, стебла краще зрізати.

В салат варто  додати  столову ложку лимонної кислоти, котра заблокує перетворення в організмі людини безпечних нітросполук на небезпечні під впливом нітробактерій, які містяться в овочах.

Залишки зелені не варто зберігати в холодильнику, адже нітрати перетворюються в нітрити, які ще небезпечніші для людини та можуть спровокувати токсичне отруєння.

Зменшити вміст нітратів приблизно на 80%, допоможе відварювання овочів.

Умови і термін зберігання почищених овочів: при кімнатній температурі – 4-5 годин, свіжо вичавлений сік зберігають не довше 1-2 годин.

Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Вінницької області спільно із Центром безпеки громадян Жданівської ОТГ