ВЕЛИКДЕНЬ НА КАРАНТИНІ: СПІЛЬНОГО ОСВЯЧЕННЯ ПАСОК НЕ БУДЕ, А ПОМИНАЛЬНІ ДНІ ПЕРЕНЕСУТЬ – РІШЕННЯ ПЦУ
Синод Православної Церкви України ухвалив рекомендації щодо святкування Великодня під час карантину. Так, ПЦУ не проводитиме спільних посвячень великодніх страв та верби у храмах і на прихрамових територіях, щоби не допускати скупчення людей, а відвідування кладовищ у поминальні дні перенесено на 6 червня. Відповідне рішення опубліковане на сайті Православної церкви України. Під час богослужінь у храмах можуть бути священнослужителі, віряни, співці тощо, але разом їх може бути не більше 10 осіб. Поза богослужіннями у великих храмах одночасно не можуть бути більше двох людей, а в невеликих – не більше однієї. Синод закликав мирян залишатися вдома і долучатися до молитви та богослужіння онлайн...
"Перебуваючи вдома та долучаючись до богослужіння з допомогою трансляції, віряни повинні слухати богослужіння і звершувати молитву перед іконою, перебуваючи у домі як у храмі, додержуючи звичайних правил участі у храмовому богослужінні, не допускати ставлення до трансляції богослужіння лише як до перегляду видовища", – йдеться у рішенні Синоду.
При цьому уточнюється, що вірянам, які прийдуть індивідуально до храму в позабогослужбовий час, не відмовлятимуть, тобто вони зможуть задовольнити свої релігійні потреби. У ПЦУ уточнюють, що в малих населених пунктах Синод ПЦУ доручив інформувати мирян щодо проведення освячення великодніх страв біля місць проживання – на вулиці поруч із будинком чи на подвір'ї, з дотриманням "соціальної дистанції". Під час індивідуального освячення великодніх страв біля місць проживання вірян не допускати їхнього скупчення та контролювати дотримання загальних норм карантину.
Крім того, за домовленістю з відповідними закладами буде організовано завчасне освячення великодніх страв у місцях їхнього виробництва та продажу. У ПЦУ просять, щоб під час придбання віряни були письмово поінформовані, що їхні страви вже освячені.
Також Синод рекомендував священнослужителям і церковнослужителям, які досягли віку 60 років, дотримуватися загальних обмежень, якщо їхні обов'язки на час карантину можуть виконувати інші священнослужителі.