Вакцинація від COVID-19: запитання та відповіді

Дата: 30.03.2021 15:15

Чи потрібно консультуватися із лікарем перед щепленням проти COVID-19? Людям, які приймають препарати, що впливають на імунну систему, мають серйозні хронічні захворювання або ж схильні до важких алергічних реакцій, потрібно проконсультуватись про вакцинацію з своїм лікарем завчасно та повідомити про них медичного працівника, який проводить щеплення. Також перед вакцинацією проводиться медичний огляд пацієнтів. Будь ласка, повідомляйте лікаря, який вас оглядає перед вакцинацією, про будь-які алергічні реакції, що були раніше. Як відбувається введення вакцини? Вакцина вводиться у вигляді ін’єкції в м’яз плеча. Вакцинація більшістю вакцин проти COVID-19 проходить у два етапи. Наприклад, якщо ви отримали одну дозу AstraZeneca/Oxford (Covishield), ви повинні отримати і другу дозу цієї ж вакцини за 4-12 тижнів (оптимально 8-12 тижнів), щоб завершити курс вакцинації. Якщо ви захворіли на COVID-19 після отримання першої дози вакцини, другу дозу рекомендовано відтермінувати на 6 місяців. Проте за бажанням ви можете вакцинуватися раніше 6-місячного терміну.