Порядок оприлюднення актів у Війтівецькій сільській раді

                                                                      

                                                                                              УКРАЇНА                                     
                                                                         ЖДАНІВСЬКА  СІЛЬСЬКА   РАДА

                                                         ХМІЛЬНИЦЬКОГО  РАЙОНУ  ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                                                                   Р І Ш Е Н Н Я № 192

             05.10.2017 р.                                                                                                          13 сесія сільської ради

                                                                                                                                               першого скликання                              

      Про затвердження Порядку оприлюднення актів

      у Жданівській сільській раді

Керуючись ст. 57 Конституції України, ст. 25, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», ст. 12 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», статей 6 Закону України «Про інформацію»,  з  метою впорядкування офіційного оприлюднення актів, прийнятих Жданівською сільською радою, її виконавчими органами та сільським головою, визначення порядку набрання ними чинності, сільська рада ВИРІШИЛА:

1.   Затвердити Порядок оприлюднення актів у Жданівській сільській раді, що  додається.

2.   Доручити сільському голові С. Ядвіжиній забезпечити організацію  дотримання вищевказаного Порядку;

3.  Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з  питань прав людини, законності, депутатської
      діяльності , етики ( голова  комісії Вернигора О.О.).

 

                    Сільський голова                                                                                                                   С. Ядвіжина

 

                                                                                                                                                                    Додаток

                                                            до рішення сільської ради

                                                           1 скликання від 05.10.2017 р.

                                                                              № 192

 

 

 

                                                                                                ПОРЯДОК

оприлюднення актів у  Жданівській сільській раді      

 

1.     Загальні положення

1.1.             Порядок оприлюднення актів у Жданівській сільській раді (надалі – Порядок) визначає принципи і механізм офіційного оприлюднення актів Жданівської сільської ради,  її виконавчих органів, сільського голови через друковані засоби масової інформації та мережу Інтернет з метою всебічного та об’єктивного висвітлення діяльності Жданівської  сільської ради.

Оприлюднення в друкованих засобах масової інформації та мережі Інтернет інформації про діяльність Жданівської сільської ради, її виконавчих органів та посадових осіб здійснюється з метою підвищення ефективності та прозорості діяльності органу місцевого самоврядування шляхом впровадження та використання сучасних інформаційних технологій для надання інформаційних та інших послуг громадськості, забезпечення її впливу на процеси, що відбуваються на території Жданівської об’єднаної територіальної громади .

1.2.     Жданівська сільська рада в межах своїх повноважень приймає нормативно-правові акти, у тому числі регуляторні акти, правові акти індивідуальної дії та внутрішньоорганізаційні акти.

1.2.1.  Нормативно-правовий акт – це офіційний письмовий документ, прийнятий уповноваженим на це суб’єктом нормотворення у визначеній законодавством формі та за встановленою законодавством процедурою, спрямований на регулювання суспільних відносин, що містить норми права, має неперсоніфікований характер і розрахований на неодноразове застосування.

1.2.2.  Регуляторний акт – це:

прийнятий  сільською радою  нормативно-правовий акт, який загалом або його окремі положення спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між органом місцевого самоврядування  та суб'єктами господарювання;

прийнятий сільською радою офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, застосовується неодноразово та діє щодо невизначеного кола осіб і який або його окремі положення спрямовані на правове регулювання господарських та (або) адміністративних відносин між органом місцевого самоврядування та суб'єктами господарювання, незалежно від того, чи вважається цей документ згідно із законом, що регулює відносини у відповідній сфері, нормативно-правовим актом.

1.2.3.  Правовий акт індивідуальної дії – це прийнятий сільською радою її виконавчими органами, сільським головою у межах своєї компетенції офіційний письмовий документ:

що має персональний характер;

дія якого вичерпується одноразовим застосуванням (крім актів про затвердження положень, інструкцій та інших, що містять правові норми);

оперативно-розпорядчого характеру.

1.2.4.  Внутрішньоорганізаційний акт – це прийнятий сільською радою її виконавчим органам, сільським головою у межах своєї компетенції офіційний письмовий документ, спрямований на організацію роботи і визначення структури, її вдосконалення, добору й розстановки кадрів, планування й координації роботи, ухвалення рішень на певний період або на проведення конкретних заходів, операцій, надання практичної допомоги підпорядкованим підрозділам i працівникам, на взаємодію з іншими службами, узагальнення й поширення передового досвіду, контроль i перевірку виконання, заохочення працівників, їх атестування, використання дисциплінарної практики тощо.

1.3.     Чинні нормативно-правові, у тому числі регуляторні, акти сільської ради її виконавчих органів та сільського голови, можуть бути змінені або доповнені лише нормативно-правовими або регуляторними актами такого ж виду.

Нормативно-правові, у тому числі регуляторні, акти про зміни, доповнення чи скасування інших нормативно-правових або регуляторних актів, набувають чинності в тому ж порядку, що і нормативно-правові та регуляторні акти, які змінюються, доповнюються чи скасовуються.

1.4.     Нормативно-правові, у тому числі регуляторні, акти та правові акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних актів та актів для службового користування) підлягають обов’язковому оприлюдненню невідкладно, але не пізніше робочих п’яти днів з дня затвердження документа.

                   Невідкладному оприлюдненню підлягає будь-яка інформація про факти, що загрожують життю, здоров’ю та/або майну осіб, і про заходи, які застосовуються у зв’язку з цим.

 

2.     Оприлюднення проектів нормативно-правових

     та регуляторних актів у Жданівській сільській раді

 

2.1.     Проекти нормативно-правових актів, що підлягають обговоренню, обов’язково оприлюднюються на офіційному веб-сайті сільської ради із зазначенням дати оприлюднення документа і дати оновлення інформації не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

        2.2.     В обов’язковому порядку проводяться консультації з громадськістю у формі публічного громадського обговорення щодо:

проектів нормативно-правових актів, що мають важливе суспільне значення і стосуються конституційних прав, свобод, інтересів і обов’язків громадян, а також актів, якими передбачається надання пільг чи встановлення обмежень для суб’єктів господарювання та інститутів громадянського суспільства, здійснення повноважень місцевого самоврядування;

проектів регуляторних актів;

проектів програм економічного, соціального і культурного розвитку, рішень стосовно стану їх виконання;

звітів головних розпорядників бюджетних коштів про їх витрачання за минулий рік.

2.3.     Проекти нормативно-правових актів , які відповідно до закону є регуляторними актами, оприлюднюються на офіційному веб-сайті сільської ради  ZDANIVSKA GROMADA. ORG. UA у порядку, встановленому Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» у розділі «Регуляторна політика».

                Секретар сільської ради                                                                                         Н. Нечипорук

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь