Кращі практики

                                                        ЦЕНТР БЕЗПЕКИ ГРОМАДЯН ВІЙТІВЕЦЬКОЇ ОТГ

 

З перших кроків свого існування у грудні 2016 року представницьким органом об’єднаної громади  було чітко визначено першочергові пріоритети у своїй роботі, реалізація яких направлена на  реальне покращення життя  мешканців громади, і найперший із них -  це питання безпеки громадян та захисту їх життя, здоров’я та приватної власності.

       Сільська рада підійшла до практичної реалізації вирішення цього складного завдання покроково.

Спочатку було вирішено створити комунальну установу «Жданівська місцева пожежна частина.

Як показала практика, функціонування  такої  установи в громаді  реально вирішує проблему вчасного реагування на надзвичайні ситуації. Сільська рада забезпечила установу приміщенням, виділила кошти на його ремонт та облаштування, подбала про укомплектування професійним особовим складом, відшукала кошти на його утримання.

В процесі вирішення цих практичних речей було сформовано та реалізовано наступний крок, а саме реалізацію ідеї організації на базі цієї установи єдиного місцевого центру безпеки громадян, який би в процесі свого функціонування вирішував для громади цілий комплекс  важливих безпекових завдань, і це не лише реагування на надзвичайні ситуації, а й охорона та підтримка громадського порядку силами відповідних служб Національної поліції та доєднання до роботи Центру медичної служби новоствореного   Жданівського центру первинної медико – санітарної допомоги.

 Здавалось би, на перший погляд не так просто  поєднати роботу служб, різних за своєю професійною направленістю та  відомчим підпорядкуванням,

однак добра воля, розуміння того, що спільними зусиллями можна реально добитися позитивного результату, який принесе користь в першу чергу простим людям допомогли у вирішенні такого непростого завдання. А ще, аналіз досвіду наших західних колег та нестримне бажання  довести,  що новостворена громада  може якісно працювати на добрий результат.

Як наслідок,  у липні 2017 року у Жданівській об’єднаній територіальній громаді запрацював перший на Вінниччині Центр безпеки громадян – організаційне утворення, засноване на засадах партнерства та взаємодії аварійно–рятувальних, правоохоронних та медико–санітарних служб.

Це продукт спільних зусиль та  копіткої роботи Жданівської сільської ради та громади, а також Державної служби з надзвичайних ситуацій, підрозділів цивільного захисту Вінницької обласної державної адміністрації здійснених за сприяння та підтримки керівництва Вінницької області.

У Центрі на сьогодні функціонують пожежна частина та відповідний підрозділ поліції.

 Підрозділи укомплектовано технікою та професійним обладнанням. Є в наявності 2 пожежних автомобілі, рятувальний човен. Працює 12 працівників пожежної охорони, відкрито поліцейську станцію в якій працює дільничний інспектор, який забезпечений  службовим приміщенням та автомобілем.

 Центр функціонує як організаційне утворення, яке поєднує  на засадах партнерства і взаємодії відповідну роботу аварійно – рятувальної служби та дільничної служби поліції. Головний принцип такої взаємодії – оперативне інформування про  подію через чергового диспетчера, який в свою чергу направляє відповідні повідомлення для належного реагування зацікавлених служб.

Центр обслуговує 5 сіл Жданівської об’єднаної територіальної громади , а також  надає послуги Сулківській та Терешпільській сільським радам Хмільницького району із якими укладено відповідні договори.

Центр безпеки громадян організовано рішенням 13 сесії Жданівської сільської ради сьомого скликання №190 від 05 жовтня 2017 року «Про організацію місцевого Центру безпеки громадян» у якому зокрема зазначено, що враховуючи нагальну потребу в першочерговому забезпеченні безпеки життя, здоров’я громадян та захисту їх приватної власності, а також вчасного реагування на відповідні потреби підприємств, установ, організацій комунальної власності, суб’єктів промисловості та сільського господарства, які розташовані та працюють на території об’єднаної територіальної громади, враховуючи рішення  першої  сесії сільської ради 7 скликання від 29.12.2016 року «Про створення КУ «Жданівська місцева пожежна частина», керуючись ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільська рада вирішила:

  • Організувати на території Жданівської об’єднаної територіальної громади місцевий Центр безпеки громадян, як єдине безпекове організаційне утворення, засноване на засадах партнерства та взаємодії аварійно – рятувальних, правоохоронних та медико – санітарних служб, які діють на території громади.
  • Місцем розміщення місцевого Центру безпеки громадян визначено приміщення в якому розташовується КУ «Жданівська місцева пожежна частина».

Вказаним рішенням також визначено, що в структуру місцевого Центру безпеки громадян на засадах партнерства та взаємодії входять такі підрозділи:

місцева пожежна охорона (КУ «Жданівська місцева пожежна охорона»); відповідний структурний підрозділ Хмільницького відділення поліції Калинівського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області; відповідний структурний підрозділ КЗ «Жданівський  центр первинної медико – санітарної допомоги».

Відповідальним від сільської ради за супровід  належного функціонування та діяльності місцевого Центру безпеки громадян, а також організацію відповідної взаємодії вказаних підрозділів, визначено керівника КУ «Жданівська місцева пожежна частина». Радою запропоновано начальнику Хмільницького відділення поліції Калинівського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області та головному лікарю КЗ « Жданівський центр первинної медико – санітарної допомоги» забезпечити належну організацію взаємодії в Центрі відповідних підрозділів та визначити відповідального за супровід їх роботи.

Створення Центру відбувалося за максимальної підтримки та узгодження партнерів - регіонального підрозділу ДСНС України, а також департаменту цивільного захисту Вінницької облдержадміністрації та місцевого підрозділу Національної поліції України. Значну допомогу в проведенні робіт із облаштування Центру та благоустрою території  надало ТОВ «Хмільницьке» та ВП «Жданівський цукровий завод» ТОВ «Цукорагропром». До проведення робіт із облаштування та благоустрою Центру долучалися добровольці та волонтери із числа мешканців об’єднаної територіальної громади.

 

                       Фото без опису

 

Фото без опису

Фото без опису

 

Фото без опису

 

Фото без опису

Фото без опису

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь