А літо то бабине

Дата: 04.09.2017 09:52

Картинки по запросу картинки вересневе павутиння«Хто не залишив після себе доброї згадки і людської любові, той не залишив по суті ніякої спадщини» ( з народних джерел)  У народі 4-го вересня вшановували Боголіпа і підмічали: «Якщо павутиння прилипає до рослин – на тепло, а якщо його мало – до сухої осені».

А ще чекали перших заморозків, бо саме вони сприяють початкові павутинольоту. Також цього дня згадували про мученика Агафоника і вірили, що цього дня нечиста сила виходить з лісу і бігає селами, розкидаючи снопи у токах. А тому чортів чекали у кожусі вовною догори і намагалися не згадувати їх, бо тоді вони могли перекинутися в людину. Звичайно, були прикмети, за якими таки можна було відрізнити біса від людини, бо у нього ґудзики були зліва, взуття переплутане з ноги на ногу, очі зелені, що навіть удень світилися.

За матеріалами сайту "Рідна країна"