Липень місяць добігає кінця

Дата: 31.07.2017 10:34

Фото без опису "І прописні істини потребують, щоб їх часом нагадували".
Максим Рильський

У народі 31 липня жінки, яких залишили чоловіки, замовляли в церкві службу Божу і вірили, що зрадливці повернуться назад.

У давнину в цей час топили бані, парили віники з трав і квітів, щоб змити з себе втому після жнив. У народі говорили: «Хоча в липні й душно, й спекотно, але прощатись з ним шкода». За народною прикметою, якщо липень був спекотний — зима буде морозною.

За церковним календарем 31 липня вшановують мученика Еміліана, мученика Іакінфа, преподобного Іоанна Багатостраждального Печерського, преподобного Памву затворника, преподобного Памву пустельника.

Іменинниками 31 липня є:
Іван, Ольга, Емілій.

31 липня народились:

1790 — Олександр Маркович, український історик та етнограф. Основні праці присвячені історії дворянства, побуту та етнографічним особливостям України.
«Людське суспільство можливе лише тому, що є різноманітність типів і психологічних осіб окремих людей, бо ніяке суспільство не склалося б із цілком однакових однотипних індивідуумів". (Дмитро Чижевський)

1833 — Ілля Борщов, український та російський ботанік, натураліст, фахівець у галузі анатомії та фізіології рослин.

Події 31 липня:

1695 — Запорожці Михайла Самойленка разом з російськими військами взяли штурмом Кизи-Кермен, а слідом і Тавань.
1837 — закладено будинок (Червоний корпус) Київського університету
1919 — Київ було зайнято Добровольчою армією Денікіна.
1919 — у Німеччині ухвалено Веймарську конституцію. Німеччина стала республікою.
1924 — польський уряд заборонив вживати українську мову в державних та самоуправних установах Західної України.
1941 — Львів. Костя Паньківського обрано головою Генерального секретаріату Української Національної Ради.
1956 — ЦК КПРС ухвалив рішення щодо розвитку житлового будівництва в СРСР (початок будівництва «хрущовок»).
1994 — Сергій Бубка встановив світовий рекорд у стрибках з жердиною — 6,14 м.

(За матеріалами сайту "Рідна країна")