Україна згадує поета Василя Стуса

Дата: 04.09.2017 12:27

Фото без описуРівно 32 роки тому в ніч на 4 вересня в карцері російської колонії для політичних в'язнів, іменованої "Перм-36", не досягнувши і 48-річного віку загинув український поет, перекладач, літературознавець, правозахисник Василь Стус.

Сьогодні вся Україна з гіркотою згадує нелегкий життєвий шлях поета. Народився Василь Семенович Стус 6 січня 1938р. в хліборобській родині в с. Рахнівці на Вінниччині. Після закінчення школи навчався в Донецькому педінституті. Далі вчителював, служив в армії, працював в газеті. У 1959р. у «Літературній газеті» з’явилися перші вірші поета. З 1961р. викладає українську мову та літературу в 23-й Горлівській школі. У 1963р. вступає до аспірантури Інституту літератури ім. Шевченка в Києві. Бере участь у роботі Клубу творчої молоді. За участь у протесті на прем’єрі фільму «Тіні забутих предків» виключили з аспірантури. Відтоді не надрукували жодного рядка. У 1965р. одружився з Валентиною Попелюх, та народився син Дмитро. У 1970р. на похороні Алли Горської звинуватив владу у її вбивстві. У Брюсселі виходить його перша книжка «Зимові дерева». У 1972р. разом з іншими українськими поетам  його було заарештовано й засуджено. Ув’язнення відбував у Мордовії. Після завершення основного терміну відправили у заслання. Після повернення відмовився від радянського громадянства. У 1979р. повертається та працює у Києві. У 1980р. знову був засуджений до 10 років ув’язнення та 5 років заслання. 28 серпня 1985р. його відправили у карцер, де він оголосив голодування. У ніч із 3 на 4 вересня 1985р. помер.

Джерело: http://ukrclassic.com.ua/katalog/s/stus-vasil/2307-vasil-stus-biografiya-skorocheno Бібліотека української літератури © ukrclassic.com.ua