ЦІкаве про звичайну кулькову ручку

Дата: 05.10.2017 12:54
Кількість переглядів: 3137

    Кулькова ручка міцно увійшла в наше життя і являє собою один з найнеобхідніших інструментів для письма. Фото без описуАле  ж здається, що це ще дуже й дуже молодий винахід. Та  в цьому всі ми помиляємося. Адже все нове – це добре забуте старе. І на прикладі кулькової ручки можна легко в цьому переконатися.

Вірменські вчені за малюнком, датованим 1166 роком, відтворили найсправжнісіньку кулькову  авторучку, якою писали стародавні переписувачі книг. Це – бамбукова паличка, яка складалася з двох половин. Всередині неї знаходилася порожня кулька, яку наповнювали чорнилом. 

Кулькову ручку вже заново винайшли в наш час. Наприкінці XIXстоліття, а саме 5 жовтня 1880 року американцю Джону Лауду видали патент на засіб для письма, що діяв за допомогою кульки, яка оберталася. Але ручка не писала, а мазала. Річ у тім, що чорнило не підходило для письма кулькою, а винайти придатне для цього чорнило якраз і виявилося найскладнішою справою.

Вперше кулькова ручка –  металева кулька на кінці трубочки з пастою – з’явилася в  1938 році. ЇЇ винайшов Ласло Біро, угорець за походженням. Залишивши рідну Угорщину з політичних міркувань, Біро в тому ж таки році переїхав до Франції. Там, до речі, він вперше запатентував свій винахід. Далі його шлях пролягав до Іспанії, а звідти до Аргентини. Там Біро доопрацював конструкцію ручки, спроектував пристрій для її виготовлення і з допомогою свого приятеля – фінансиста збудував невеличку фабрику для промислового виробництва кулькових ручок.1943 рік – ось дата початку їхнього серійного виготовлення. На відміну від чорнильної, вона не текла й працювала безвідмовно. Кульковою ручкою зацікавилися американські бізнесмени. Одним з них був знаменитий засновник фірми авторучок – Паркер.

"Маленький читайлик"


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь