Нові правила заокруглення при розрахунках готівкою

Дата: 02.07.2018 10:03
Кількість переглядів: 623

Фото без описуЗ 1 липня магазини мають застосовувати заокруглення загальних сум розрахунків готівкою. Правила заокруглення застосовуватимуться справедливо і прозоро для обох сторін розрахунків. «Застосування правил заокруглення загальних сум розрахунків готівкою спростить щоденні розрахунки громадян та дасть можливість скоротити витрати держави на карбування і забезпечення грошового обігу на понад 90 млн гривень на рік», — запевняють у Нацбанку. Такий ефект вдасться досягти завдяки припиненню з 01 липня 2018 року карбування та випуску у готівковий обіг монет номіналами 1, 2, 5 і 25 коп. і продовження карбування та випуску лише монет номіналами 10 і 50 коп...

 

Автор: Нацбанк

Які країни почали заокруглювати суми в чеках

Які країни почали заокруглювати суми в чеках

Монети уведені в обіг раніше, і надалі використовуватимуться як засіб платежу. Нацбанк спеціально не вилучатиме з обігу ці монети, і вони перебуватимуть в обігу необмежений період часу до окремого рішення банку.

У зв'язку з цим банки і установи роздрібної торгівлі отримують повне право не видавати покупцеві чи клієнту здачу до останньої копійки.

Округлення сум повинно відображатися також в актах про видачу грошей, які складаються при поверненні товару, і в інших подібних документах.

 

Автор: Нацбанк

Як округлюватимуть суми в чеках

Як округлюватимуть суми в чеках

 

Автор: Нацбанк

Як округлюватимуть суми в чеках

Як округлюватимуть суми в чеках

Округлення сум буде відбуватися до останнього нуля, тобто в межах 10 коп. Правила округлення ідентичні тим, яким навчають дітей в 5-х класах: якщо число (сума в чеку) закінчується на 1, 2, 3 або 4, округлення відбувається в меншу сторону. Якщо цифра в чеку закінчується на 5, 6, 7, 8 або 9 — округлення йде у велику сторону.

У той же час в НБУ заявляють, що округлення застосовуватиметься тільки у випадках відсутності монет дрібних номіналів при розрахунках готівкою. Якщо у покупця є монети дрібних номіналів, він і надалі може розраховуватися ними, а якщо ці монети є у продавця, він може видати покупцеві здачу цими номіналами.

 

Автор: Нацбанк

Готівковий обіг в Україні

Готівковий обіг в Україні

Заокруглення відбуватиметься за такими математичними правилами:

— сума, що закінчується від 1 до 4 коп, заокруглюється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 коп.

— сума, що закінчується від 5 до 9 коп, заокруглюється в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 коп.


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь