Будьте обережні на воді !

Дата: 14.08.2018 11:47

Майже щодня на Вінниччині фіксуються випадки надзвичайних подій на водоймах. Так, тільки з початку року рятувальники зафіксували вже понад 52 випадків, при яких загинуло 43 людей. Проте, навіть попри таку статистику, люди продовжують вирушати до місцевих озер та річок, які часто не пристосовані для купання та, нехтуючи заборонами, і далі наражають себе на небезпеку. Найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є недотримання правил безпечної поведінки громадянами. Зокрема, це купання в не обладнаних для цього місцях та купання в нетверезому стані...

Тож, аби зменшити сумну статистику, фахівці Служби порятунку закликають громадян дотримуватись правил безпечної поведінки під час купання:
- пам'ятайте - відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;
- не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;
ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
- не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;
- не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
- не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;
- температура води повинна бути не нижче +17 °С;
- плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;
- слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру;
Шановні громадяни! Дбайте про свою безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!