На Вінниччині збудують 14 нових амбулаторій у сільській місцевості, серед них і амбулаторія у с. Війтівці Жданівської ОТГ

Дата: 03.10.2018 09:47

Фото без опису  Про це, зокрема йшлося під час селекторної наради з обговорення питань щодо виконання завдань, передбачених заходами з розвитку системи охорони здоров’я у сільській місцевості, яку проводив Віце-прем’єр-міністр України-Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Генадій Зубко. В ході наради обговорено ряд питань, які стосуються будівництва нових амбулаторій у сільській місцевості, а також ситуацію в регіонах із зазначенням проблематик та шляхів їх вирішення. За дорученням сільського голови Станіслави Ядвіжиної участь у селекторній нараді від Жданівської сільської ради взяла заступник сільського голови з питань діяльтності виконавчих органів Любов Гамак...

Про стан справ на Вінниччині із будівництвом нових амбулаторій розповів перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко: «За рахунок коштів державної субвенції, яка виділяється Урядом України, у Вінницькій області заплановано збудувати 14 нових амбулаторій в сільській місцевості. На сьогодні по 12 амбулаторіях вже виготовлено проектно-кошторисну документацію і на цьому тижні будуть оголошені тендери. Плануємо, що перші 5 амбулаторій будуть збудовані до кінця поточного року, решту завершимо в 2019 році. Всі амбулаторії є типовими. Це зроблено з тією метою, аби будь-яка людина одразу розуміла, що це медичний заклад. Всі амбулаторії будуть однакового типу, виконані в однаковій кольоровій гамі та з однаковими прапорами. Крім того, всі ці амбулаторії зі службовим житлом для лікарів, адже є проблематика з тим, що лікарі, по звершенню навчання, не мають бажання їхати в сільську місцевість через відсутність житла. Саме тому проектами передбачається будівництво службового житла для лікарів, які там працюватимуть. Окрім того, для всіх нових амбулаторій будуть закуплені автомобілі, на яких лікарі зможуть виїжджати до важкохворих або лежачих пацієнтів, аби надавати допомогу на дому.

Варто зауважити, що серед перших запланованих в області до будівництва 5 амбулаторій є амбулаторія у с. Війтівці Жданівської ОТГ.

За матеріалами сайту vin.gov.ua