Забезпечення прав дітей в умовах реформування місцевого самоврядування

Дата: 01.11.2018 16:29

В професійному середовищі триває доволі гостра дискусія з приводу того хто і як має опікуватися дітьми в об’єднаних територіальних громадах. Надзвичайно важливим питанням є кількість дитячого населення у громаді. Якщо громада об’єднує весь район, то має бути створено і службу у справах дітей , і центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді. Якщо чисельність дітей у громаді не перевищує однієї тисячі – очевидно, що вимога про створення окремих структур може залишитися невиконаною. Такі ОТГ не мають можливості створити окремий структурний підрозділ – службу у справах дітей. У такому випадку не виключено, що будуть окремо призначені уповноважені посадові особи, у функціональних обов’язках яких буде зазначено, що вони виконують повноваження служб у справах дітей. Так у Жданівській ОТГ було призначено спеціаліста з питань захисту прав дітей на якого покладатимуться частково виконання обов’язків служб у справах дітей.

Саме тому у  Жданівській ОТГ відбулося засідання «круглого столу» про деякі питання діяльності об’єднаної територіальної громади щодо забезпечення захисту прав дітей. На засіданні були присутні: сільський голова Ядвіжина С.З., староста сіл Качанівка та Семки Ратушний С.І., начальник відділу освіти Бялківський А.С., дільничний інспектор, капітан поліції Буджерак В.С., головний лікар КЗ первинної медико-санітарної допомоги Насиров Ю.Д., старший інспектор сектору ведення реєстру Жданівської сільської ради Качановецький  П.П.,   спеціаліст відділу освіти та СГР СалюкА.В.,  заступники директорів з виховної роботи навчальних закладів Жданівської ОТГ.Запрошено  начальника служби у справах дітей Хмільницької РДА Костюк О.В.  Під час засідання було обговорено питання про організацію роботи та налагодження співпраці, про розмежування повноважень служби у справах дітей Хмільницької райдержадміністрації та спеціаліста з питань захисту прав дітей Жданівської сільської ради.

Спеціаліст з питань захисту прав дітей Жданівської сільської ради Андрієвська О.М.