Нова радість стала, яка не бувала: над вертепом звізда ясна увесь світ осіяла...

Дата: 04.01.2019 11:30

7 січня православні християни відзначають день народження Ісуса Христа у Вифлеємі. Як стверджує християнське вчення, діва Марія народила сина в яслах, через те пісну кутю та узвар на покуті тримали в кубельці сіна. З 7 січня вже можна вживати скоромні страви, тобто, закінчується різдвяний піст. Колись до цього свята у селах кололи свиней, щоб було з чим після обіду йти у гості. До обіду в гості, як правило, не ходили, особливо це стосувалося жінок. Відтак пополудні молодь починала колядувати. Заходячи до подвір’я, колядники просили дозволу колядувати, і потім починали виставу з віншувальних пісень, де в жартівливій формі зичили щастя та здоров’я господарям. Віншувальників господарі обдаровували гостинцями. За матеріалами сайту "Рідна країна"