Податки і збори – крок до добробуту громад

Дата: 15.02.2019 10:10

Фото без опису Днями у Вінниці відбувся семінар «Підготовка рішень про місцеві податки і збори» для представників фінансових підрозділів об’єднаних територіальних громад області. У заході, за дорученням сільського голови Станіслави Ядвіжиної, взяла участь заступник сільського голови  з питань діяльності виконавчих органів Любов Гамак. Захід організовано Вінницьким Центром розвитку місцевого самоврядування за сприяння Програми « U-LEAD з Європою». На думку фахівців Центру, місцеві податки і збори – це важливий чинник наповнення  бюджетів громад  та добробуту територій. Разом з тим, органи місцевого самоврядування повинні  розуміти взаємозв’язок Податкового кодексу  із іншими нормами законодавства при  підготовці рішень про той чи інший  місцевий податок. Під час семінару також розглянули актуальні питання, які виникають під час здійснення регуляторної діяльності об’єднаних територіальних громад, зокрема, щодо планування, розробки, оприлюднення та прийняття регуляторних актів, які належать до повноважень сільських, селищних і міських рад. Представники  ОТГ ознайомились із практичними аспектами дотримання засад державної регуляторної політики при встановленні  місцевих податків і зборів, а також з механізмами  оприлюднення регуляторних актів через інструменти відкритих даних...

У ході семінару представники фінансових підрозділів ознайомилися з новаціями Податкового законодавства. Як пояснила радник Вінницького ЦРМС з питань місцевих фінансів Інна Святна, при підготовці проектів рішень про місцеві податки і збори на 2020 рік важливо враховувати взаємозв’язок Податкового кодексу та інших норм законодавства. За словами експерта, це забезпечить максимально якісне використання ресурсів та наповнення бюджетів ОТГ з одночасним дотриманням всіх законодавчих норм. На завершення зустрічі учасники обговорили проблемні питання регуляторної діяльності ОТГ та отримали роз’яснення від представників профільних служб та експертів.

За матеріалами сайту vin.gov.ua