Профілактичний рейд «Канікули»

Дата: 11.07.2019 16:08

Фото без опису    Канікули – довгоочікувана пора як для багатьох школярів, так і для їх батьків. Здавалося б, раді і діти, і дорослі. Турбот поменшає: не треба щодня перевіряти уроки, скидати з сонного чада ковдру, тягти його в школу, і контроль можна трохи послабити. Але, інколи трапляється так, що в результаті послаблення контролю з боку дорослих або недбалості батьків діти можуть потрапити в різні неприємні для них ситуації, про які потім довго шкодуватимуть. З метою попередження дитячої бездоглядності  та профілактики негативних проявів поведінки, правопорушень 10 липня 2019 року в Жданівській ОТГ проведено спільний профілактичний рейд «Канікули»...

Захід проведено  за участю заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів сільської ради, начальника відділу освіти та соціально-гуманітарної роботи,  спеціаліста другої категорії з питань захисту прав дітей Жданівської сільської ради, головного лікаря КЗ «Первинної медико-санітарної допомоги» та ДОП СП Хмільницького відділення поліції.

Відвідано 5 родин, що опинилися в складних життєвих обставинах, де виховується 11 дітей.  Так, перевірено умови проживання дітей, наявність продуктів харчування, сезонного одягу. Складено 5 актів перевірки матеріально-побутових умов проживання.

Від відповідних фахівців батьки отримали необхідні рекомендації щодо формування навичок відповідального батьківства, підвищення рівня виховного потенціалу та профілактики шкідливих звичок. Не залишилась поза увагою і тема організації дозвілля дітей на період літніх канікул.

За результатами рейду матір  однієї  родини попереджено про відповідальність за не належне виконання батьківських обов’язків. Відносно неї буде направлено клопотання на комісію з питань захисту прав дитини про постановку на облік родини, в якій батьки ухиляються від виконання батьківських прав.

Як свідчить практика, постійні рейдові заходи дають позитивні результати. У більшості сімей, побутові умови відповідають нормам. Батьки, знаючи, що перебувають під контролем, відчуваючи, що долею їх дітей постійно цікавляться, тож стають більш дисциплінованими, намагаються налагодити побут і зробити все можливе, щоб діти жили в гарних умовах.

Саме спільна, злагоджена та систематична  профілактична робота дозволяє досягти позитивної динаміки в подоланні кризових ситуацій в родинах, негативних проявів у дитячому середовищі.