Пам"ятка населенню ! Поведінка при виявленні вибухонебезпечних предметів часів Другої Світової війни

Дата: 12.09.2019 10:33

Під час Другої Світової війни на території Вінницької області, як і по всій Україні, проходили важкі бої. Іще в ході війни по мірі звільнення тимчасово окупованих міст і сіл, проводилися роботи по розмінуванню. Бійці-сапери та мінери знешкоджували велику кількість різних боєприпасів і очистили від них територію України. Але окремі вибухонебезпечні предмети ще можна знайти на берегах водоймищ, в ярах, лісах та інших місцях в період весняних паводків, дощів, при виконанні польових та будівельних робіт. Випадково знайшовши вибухонебезпечні предмети, деякі громадяни, особливо діти, торкаються до них, а інколи роблять спробу розібрати їх, палять на багаттях, б’ють, кидають, в результаті чого виникають нещасні випадки...

Тому необхідно, щоб все населення, особливо діти, мали чітке уявлення про грізну силу, що зберігається у вибухонебезпечних предметах, і чітко знали правила поведінки при їх знаходженні.

Вибухонебезпечні предмети

Всі боєприпаси (артилерійські міни, снаряди, реактивні та інженерні міни, авіабомби, ручні гранати та інше) споряджаються вибуховими речовинами і можуть вибухнути від удару, тертя, струсу та при іншому механічному або тепловому впливі.

Варто пам’ятати, що зовнішній вигляд боєприпасів від тривалого перебування їх в грунті сильно змінюється: вони деформуються, покриваються іржею. Тому при виявленні незнайомих предметів їх не треба торкатися, тому що вони можуть бути вибухонебезпечними.

У разі виявлення схожих на боєприпаси предметів:

а) Дії дорослих:

• визначити місце знахідки небезпечних предметів;
  • виставити тимчасову охорону, огорожу (захищення) або пам’ятну віху;
  • довести до присутніх, що торкатися до них забороняється, так як це загрожує життю;
  • негайно сповістити в місцеві органи влади, поліцію про знахідку;
  • до прибуття працівників поліції взяти місце і предмет під нагляд;
  • не допускати на місце знахідки інших людей, особливо дітей.

б) Дії дітей:

• визначити місце знахідки;
  • не торкатися знахідок самому і не дозволяти іншим;
  • про знайдені предмети негайно сповістити дорослих (батьків, в школу, в поліцію, найближчу установу);
  • запам’ятати дорогу до того місця, де була виявлена знахідка і поставити пам’ятну віху.

Бережіть своє здоров’я та життя !

Навчально -  методичний  центр   цивільного  захисту  та  безпеки  життєдіяльності   Вінницької  області  спільно  з  Центром  безпеки  громадян   Жданівської  сільської  ради