Екологічні проблеми громади потребують обговорення

Дата: 29.10.2019 10:39

25 жовтня сільською радою за сприяння Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» та ГО Центр:UA  в рамках проекту «Публічні консультації в ОТГ», що фінансується Програмою «U-LEAD з Європою» було проведено публічні консультації з екологічних проблем, які є в громаді. До дискусії з питань чистого довкілля та залучення мешканців Жданівської громади були запрошені керівництво ОТГ, працівники структурних підрозділів, комунальних підприємств, депутати сільської ради, молодіжні спільноти та місцеві жителі. Представник ГО Центр:UA Олена Данілова, разом із волонтерською групою презентувала досвід вирішення проблем сортування сміття, екології та чистого довкілля на прикладі м.Вінниці, зарубіжних країн. Експертка акцентувала увагу мешканців Жданівської громади на трьох питаннях, що на її думку, є ключовими для організації та підтримки належного екологічного стану на території ОТГ. Це підвищення екосвідомості мешканців громади, визначення фінансових ресурсів, що можуть забезпечити вирішення проблеми, а також механізми сортування і централізованого вивезення сміття. В ході зустрічі мешканці Жданівської ОТГ обговорили проблеми та механізми для запровадження сортування відходів, подискутували про причини виникнення стихійних сміттєзвалищ, особливості сортування та вивозу сміття, а також про досвід сусідніх громад. Тож попереду копітка робота із організації роз’яснення екологічних проблем та інформування населення, а також подальшого запровадження договірних стосунків із надання послуг з вивозу сміття від домогосподарств.