Обережно ! Сказ

Дата: 13.01.2020 15:13

Фото без опису Хмільницьке  районне    управління   ГУ Держпродспоживслужби    у Вінницькій області інформує.   Сказ -  особливо   небезпечне   вірусне   захворювання   всіх теплокровних тварин і людини.  Характеризується гострим  перебігом, ураженням нервової системи і закінчується летально. Основним джерелом  інфекції  є хворі на сказ дикі тварини,  в основному лисиці...

У поточному році 2 гол. досліджено на сказ результат позитивний (собака та кіт).
За 2019 рік профілактичними щепленнями проти сказу
охоплено 6 977голів собак та 5 318 голів котів.
За 2019 рік  досліджено на сказ 85 тварини ( із них 22  позитивні ):
  • Досліджено 66 лисиць,  13  позитивні;
  • 9  кішок,   4 позитивні;
  • 4 собаки, 1 позитивна;
  • 5 ВРХ, 3 позитивні;
  • 1 ДРХ,  1 позитивна.
Призначено курс антирабічних щеплень 19 людям.
Основні  заходи щодо  профілактики  виникнення сказу:

1. Обов’язково щеплювати собак та котів один раз на рік проти сказу, для цього потрібно звернутися до лікарів  Хмільницької районної державної лікарні ветеринарної медицини, які обслуговують населені пункти району
  2. При виявленні   трупів  або  вбитих  з  підозрілою  поведінкою тварин (відсутність боязливості, неспровоковане нападання на людей чи тварин) негайно  повідомляти   лікарів ветеринарної медицини  і   надсилати   матеріал  у  Хмільницьку міжрайонну державну лабораторію Держпродспоживслужби ( вул..Небесної Сотні,15) для дослідження на сказ.
  3. Вживати заходи щодо зменшення кількості бродячих  собак  та  котів.
  4. Дотримуватись діючих правил  тримання собак,  котів      у     населених  пунктах.
  5. Про  кожний випадок укусу свійських тварин дикими хижаками,    бродячими чи здичавілими собаками або котами,  а також при підозрі    на  захворювання  тварин  сказом негайно повідомляти ветеринарного    спеціаліста,  який обслуговує  населений  пункт  та негайно           ізолювати     таких тварин.