Дата: 18.04.2020 12:00

Фото без опису  З урахуванням  ст. 29, 30, 32 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», у відповідності до Доручення Прем’єр-міністра України, голови Державної комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 03.04.2020 року №12702/14/1-20, на виконання рішення обласної комісії ТЕБ та НС облдержадміністрації від 08.04.2020 року № 19 «Щодо вжиття необхідних додаткових заходів для відвернення загрози та забезпечення безпеки і здоров’я громадян з метою запобігання поширенню на території області коронавірусної хвороби (СОVID-19)», комісією з ТЕБ та НС Жданівської сільської ради 17.04.2020 р. та керівником з ліквідації надзвичайної ситуації на території громади прийнято рішення про запровадження додаткових  ходів для відвернення загрози, забезпечення безпеки і здоров’я громадян та з метою запобігання поширенню на території громади коронавірусної хвороби (COVID-19). Зокрема рішенням передбачено...

- Запровадити на території громади додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи на період карантину, зокрема щодо пересування та перебування громадян в громадських місцях у період вихідних і святкових днів (з 00 год. 01 хв. суботи до 06 год. 00 хв. першого робочого дня після вихідних (святкових Великодніх днів) та поминальних днів з 20 квітня до 3 травня 2020 року з 13год.00 хв. суботи до 06 год. 00 хв.( першого робочого дня після вихідних (поминальних днів), крім здійснення обрядів поховань з дотриманням заходів особистої безпеки та за наявності особистої безпеки.

- Перенести поминальні дні з 25-26 квітня 2020 року на Троїцьку поминальну суботу 06 червня 2020 року.

- Обмежити доступ громадян до кладовищ у період з 20 квітня по 03 травня 2020 року, крім здійснення обрядів поховань з дотриманням заходів особистої безпеки та за наявності засобів захисту.

- Припинити рух транспорту до кладовищ, крім вантажних автомобілів, спецтехніки та транспорту задіяного в обрядах поховання;

- Заборонити відвідування населенням лісових масивів на території  Жданівської ОТГ у вихідні та святкові дні;

-  З 19 квітня 2020 р. заборонити на території Жданівської ОТГ функціонування роздрібної торгівлі з лотків будь – якими товарами.

- Громадянам настійливо рекомендується:

-утриматись від відвідування храмів, пересування та перебування в громадських місцях у період вихідних та святкових Великодніх днів (з 00 год. 01 хв. суботи до 06 год. 00 хв. першого робочого дня після вихідних (святкових  Великодніх  днів).

- утриматись від відвідування  кладовищ  в  період  з 20 квітня по 3 травня 2020 року  з 13год.00 хв. суботи до 06 год. 00 хв.( першого робочого дня після вихідних (поминальних днів), крім здійснення обрядів поховань з дотриманням заходів особистої безпеки та за наявності особистої безпеки.

-використати можливості перегляду онлайн-трансляцій богослужінь на телеканалах, офіційних інтернет-сторінках та в соціальних мережах, які організувало Міністерство культури та інформаційної політики України у взаємодії з Суспільним телебаченням на весь період дії карантину з головних святинь десяти релігійних організацій України.

- у разі участь у богослужінні намагатися перебувати на відкритому повітрі, не заходячи до приміщення;

- використовувати захисні маски та  дезінфікуючі засоби;

-уникати прямого контакту із священнослужителями та іншими  віруючими  між собою під час організації богослужінь чи задоволення релігійних потреб;

- по можливості застосувати альтернативний варіант освячення дарів на Великдень: старший член родини може почитати молитву і самостійно освятити дари йорданською водою;

- віряни, що досягли 60-річного віку повинні перебувати на самоізоляції.

Священнослужителям храмів Жданівської ОТГ у разі відвідування окремими громадянами храмів під час Великодніх свят вказано на необхідність:

- організувати контроль за  перебуванням  у храмі не більше, аніж 10 осіб під час Великодніх свят та проведення відповідних обрядів, з урахуванням самих священнослужителів, які здійснюють священнодійство, та членів кліру та причту, без яких це служіння не може відбутися;

- при здійсненні   будь – якого священнодійства важливо, по можливості,  слідкувати за дотриманням дистанції між особами, присутніми у храмі, намагатися уникати безпосереднього контакту між ними, виходячи з того, що на одну особу має припадати не менше 5 кв. м. площі церковної споруди;                                                                                                                                               - присутні у храмі, окрім тих, хто безпосередньо провадить службу чи співає на кліросі, повинні одягати маски;

- з надзвичайною відповідальністю та застосуванням всіх засобів безпеки слід підійти до організації освячень пасок та інших продуктів пасхального кошика, що є обов’язковим елементом пасхальних урочистостей, зокрема уникати скупчення вірян та освячувати пасхальні кошики на відкритому повітрі та при кожному подвір’ї: при цьому господарі мають знаходитися на безпечній відстані – 1.5-2 м. від особи, яка проводить обряд;

-застосувати всі засоби безпеки при організації освячень пасок та інших продуктів пасхального кошика, що є обов’язковим елементом пасхальних урочистостей. При цьому у всіх випадках слід уникати скупчення вірян;

- не проводити релігійні обряди на кладовищах в поминальні дні квітня місяця з врахуванням їх перенесення з 25-26 квітня 2020 року на Троїцьку поминальну суботу 06 червня 2020 року ;

Шановні мешканці Жданівської ОТГ! Закликаємо не нехтувати вимогами карантину, чітко дотримуватися санітарних правил з метою унеможливлення поширенню коронавірусної хвороби на території об"єднаної громади.

Святкуємо Великдень вдома! Бережіть здоров"я своє та своїх близьких! Будьте здорові!

З Великоднем вас! Христос Воскрес!

З повагою, Центр безпеки громадян Жданівської ОТГ