Нові правила самоізоляції: поліцейські заходи контролю

Дата: 27.04.2020 15:12

Постановою від 22 квітня 2020 № 291 Кабмін продовжив карантин до 11 травня. Також цим документом затверджено Порядок проведення протиепідемічних заходів, пов'язаних із самоізоляцією осібОсобами, які потребують самоізоляції, є:..

- особи, які мали контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19, крім осіб, які під час виконання службових обов'язків використовували засоби індивідуального захисту відповідно до рекомендацій щодо їх застосування;

- особи, щодо яких є підозра на інфікування, або особи, які хворіють на COVID-19 в легкій формі та не потребують госпіталізації;

- особи, що дали згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу “Дій вдома” до перетину державного кордону або контрольних пунктів в'їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї;

- особи, які досягли 60-річного віку, крім окремих категорій.

Інформацію про осіб, які потребують самоізоляції, в систему вносять:

- лікуючий лікар - стосовно осіб, щодо яких є підозра на інфікування або осіб, які хворіють на COVID-19 та не потребують госпіталізації;

- працівники закладів системи екстреної медичної допомоги - щодо передачі інформації про звернення осіб з підозрою на інфікування
COVID-19;

- працівниками державних установ МОЗ епідеміологічного профілю - стосовно осіб, які мали контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 та несуть ризик поширення хвороби;

- за погодженням з лікуючим лікарем або з працівником державних установ МОЗ епідеміологічного профілю особа, що потребує самоізоляції, вносить інформацію самостійно за допомогою мобільного додатка системи.

Строк самоізоляції: визначається лікуючим лікарем на підставі галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я.

14 днів у самоізоляції повинні провести особи, які:

- мали контакт з хворим на COVID-19, крім осіб, які під час виконання службових обов'язків використовували засоби індивідуального захисту відповідно до рекомендацій щодо їх застосування, з моменту контакту з хворим;

- здійснили перетин державного кордону або перетин контрольних пунктів в'їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї та дали згоду на самоізоляцію з використанням системи через мобільний додаток.

Зобов'язання щодо самоізоляції припиняється автоматично після закінчення строку самоізоляції.

Установлений строк самоізоляції може бути змінено відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я.

Обов'язки осіб на самоізоляції: постійно перебувати у визначеному ними місці самоізоляції, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають.

Поточний контроль здійснюється за вибором особи в один із таких способів:

- працівниками Національної поліції, Національної гвардії відповідно до внутрішнього порядку заходів з контролю за самоізоляцією, державних установ епідеміологічного профілю МОЗ, уповноваженими органами місцевого самоврядування посадовими особами;

- за допомогою системи через мобільний додаток.

Контроль за допомогою мобільного додатку

Особа вважається такою, що обрала здійснення контролю за допомогою системи через мобільний додаток, з моменту авторизації в ньому. До моменту авторизації поточний контроль здійснюється відповідними органами.

Через мобільний додаток перевірятимуть відповідність фотографії обличчя особи еталонній фотографії, зробленій під час встановлення мобільного додатка, та геолокації мобільного телефона в момент фотографування.

Після встановлення мобільного додатка у випадкові проміжки часу протягом дня особа отримує повідомлення (push-повідомлення). У разі отримання повідомлення особа повинна протягом 15 хвилин за допомогою мобільного додатка зробити фото свого обличчя.

У разі невідповідності геолокації або фотографії, відсутності зв'язку з мобільним додатком, видалення, встановлення обмежень щодо передачі інформації за допомогою мобільного додатка, до органів Нацполіції надсилається повідомлення про випадок порушення умов самоізоляції. Надсилання повідомлення є підставою для подальшого здійснення органами контролю за додержанням зобов'язання самоізоляції.

Надсилання повідомлення до органів Національної поліції не може бути окремою підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності за порушення правил карантину.

Поточний контроль уповноваженими органами

Поточний контроль працівники органів здійснюють шляхом проведення перевірки фактичної наявності відповідних категорій громадян за зазначеними ними адресами самоізоляції.

З метою контролю за дотриманням правил самоізоляції на вулицях, в парках, інших громадських місцях працівники Національної поліції, представники Національної гвардії, уповноважені органами місцевого самоврядування працівники здійснюють вибіркову перевірку документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус. На електронний запит уповноважених осіб за допомогою системи надається інформація про те, чи потребує особа самоізоляції.