Про індексацію пенсій

Дата: 08.05.2020 11:03

Фото без описуЗ 1 травня, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2020 року № 251 “Деякі питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році” проведено індексацію пенсій. Вперше такий перерахунок відбувся з 1 березня 2019 року. Його формула залишається незмінною. Вона враховує стаж (роки сплати соціальних внесків), рівень заробітної плати, яку отримував пенсіонер і рівень середньої заробітної плати по країні - спеціальний показник для розрахунку пенсійних виплат, який збільшується щороку...

Показник середньої заробітної плати збільшується на 50% зростання середньої заробітної плати по країні за минулий рік та 50% зростання споживчих цін (інфляції).

Пенсії перераховано із застосуванням коефіцієнта збільшення середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсій, у розмірі 1,11.

Варто зазначити, що у разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії не досягає 100 гривень, встановлюється доплата у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Перерахунок здійснений автоматично за матеріалами пенсійних справ і не потребує додаткових звернень громадян до Пенсійного фонду Вінниччини.

Пенсії з 1 травня перераховано отримувачам пенсій:

• за віком;
  • за інвалідністю;
  • з причин втрати годувальника;
  • за вислугою років.

Разом з тим, проведення індексації пенсій не передбачено:

• держслужбовцям;
  • науковим працівникам;
  • помічникам нардепів;
  • отримувачам спецпенсій або довічного утримання (судді, прокурори);
  • тим, кому виплату вперше призначили у 2018 - 2020 році.

Важливо! Урядовим рішенням враховано, що розмір пенсійних виплат у одержувачів пенсій, призначених згідно із Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, які набули необхідного страхового стажу (35 років чоловіки та 30 років жінки), не може бути нижче 2100 гривень.

Для осіб, які мають великий стаж, але отримували невелику заробітну плату, Урядом встановлено державну гарантію, яка вже з 1 травня 2020 року забезпечить їх пенсію у розмірі не меншому, ніж 2100 грн, що більше від мінімальної пенсії на 462 грн, або 28,2%.

Дане підвищення отримали 96,2 тис. пенсіонерів області.

Загалом перерахунок пенсійних виплат проведено для  403,2 тис. пенсіонерів Вінниччини. 331,3 тис. громадян отримали підвищення. Середній розмір якого склав 188,28 грн. Зазначена категорія осіб буде отримувати підвищення до пенсії на постійній основі.

Так, підвищення до 100 грн отримали 198,5 тис. громадян (49,2%), від 100,01  до 300,00 грн – 78,9 тис. осіб (19,6%), від 300,01 до 500,00 грн  – 40,3  тис. осіб або 10,0%, від 500,01 до 1000,00 грн – 12,1 тис. осіб (3,0%), підвищення понад 1000 грн отримали 1,5  тис. пенсіонерів області (0,4%).

4 травня поточного року Головним управлінням  Пенсійного фонду України у Вінницькій області розпочато фінансування проіндексованих пенсійних виплат. Виплата пенсій проводиться згідно графіка шляхом зарахування на рахунки в банках або через АТ “Укрпошта”.

Потреба на виплату пенсій з урахуванням щомісячної індексації в травні збільшилась на 58,2 млн грн і складає 1335,1 млн грн.

Ви залишаєтесь вдома, Головне управління Пенсійного фонду у Вінницькій області працює для нас.