На Яблучний Спас проводжають літо і вже готуються до осені

Дата: 19.08.2020 10:40

Сьогодні, 19 серпня, православні християни святкують Яблучний Спас, який символізує завершення літа та настання осені. Це буде другий із трьох спасів. На Яблучний Спас заведено пригощати всіх яблуками та їсти їх самим. Вранці у цей день йдуть у церкву й освячують яблука та інші фрукти нового врожаю. Цими плодами заведено пригощати жебраків, рідних і близьких людей. При цьому нарвати плоди, які потім освятять у церкві, зазвичай просили дітей: Дитяча рука ще не согрішила, тому Ісусикові вона мила. Вважається, що в день Другого Спаса потрібно з'їсти освячене яблуко: відкушуючи перший шматочок, загадайте бажання, яке, згідно з повір'ям, обов'язково здійсниться. Зі святом !