Виконавців зобов'язали проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі

Дата: 11.09.2020 10:17

Фото без опису1 вересня, народні депутати прийняли у другому читанні та в цілому Закон "Про внесення змін до Закону України "Про виконавче провадження" (щодо обов'язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі)" (законопроект № 3112). Відповідно до тексту законопроекту до другого читання, індексація розміру аліментів, визначеного у твердій грошовій сумі, проводиться, якщо інше на передбачено у виконавчому документі чи у договорі між батьками про сплату аліментів на дитину, виконавцем у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку...

Індексація аліментів проводиться щороку, починаючи з другого року після визначення розміру аліментів.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Під час обговорення народні депутати зазначали, що відповідно до статті 51 Конституції батьки зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття, а повнолітні діти зобов'язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків.

Одним із способів виконання обов'язку по утриманню є присудження аліментів у твердій грошовій суміСімейним кодексом (частина друга статті 184) передбачено, що розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.

Індексація грошових доходів спрямована на підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановленого статтею 48 Конституції права щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України.