ПРАВОСЛАВНІ ТА ГРЕКО-КАТОЛИКИ СВЯТКУЮТЬ ПЕТРА І ПАВЛА: ПРИКМЕТИ ТА ЗВИЧАЇ

Дата: 12.07.2017 16:35
Кількість переглядів: 939

 

 

 

 

 

 

 

Фото без опису

 

Християни східного обряду 12 липня відзначають одне з найбільших християнських свят – день Святих Первоверховних Апостолів Петра і Павла.

Цього дня закінчується Петрівка – піст, що тривав упродовж кількох тижнів. Петро і Павло, за Євангелієм, були учнями Ісуса Христа. За переказами, апостол Петро був старшим братом апостола Андрія, і до зустрічі з Христом мав ім'я Симон. Апостольське ім'я Петро – з грецької "камінь" або "скеля". При цьому за переказами Христос наділив свого учня здатністю зцілювати людей і бути захисником рибалок.

Павло ж спочатку, як відомо з Євангелія, носив єврейське ім'я Савл і тільки після хрещення одержав ім'я Павло. За Євангелієм, спочатку проповідь Христових апостолів викликала його гаряче обурення, і Савл став одним з їхніх гонителів. Він отримав повноваження вирушити у Дамаск для винищення у цьому місті всіх послідовників християнського вчення, проте, на шляху до Дамаску, був навернений до віри. Після цього Савл хрестився і став ревним і, вочевидь, найактивнішим проповідником.

Зауважимо, що у давні часи в Україні до свята Петра і Павла готувались дуже ретельно. Білили хати, оздоблювали стіни оселі рушниками, прибирали на подвір'ї. Рано-вранці святково вбрані люди разом із дітьми вирушали до церкви. До цер­кви йшли у свя­тко­вому одязі, дів­чата плели вінки з воло­шок і маків. Петро й Павло вва­жа­лися покро­ви­те­лями ско­та­рів, тому до свята для пасту­шків обов'язково пекли мандрики (ман­дриґи) із сиру. Після свята Петра і Павла в Україні розпочинаються жнива. 

Додамо, що гуцули вва­жали добрим зна­ком, коли свято Петра при­па­дало на середу, – тоді слід було чекати гар­ного року. Від цієї при­кмети вини­кла при­казка: "Не усе в середу Петра, а є в інчу днину".

Вважають, хто в ніч на Петра-Павла не спатиме, той щасливим і здоровим весь рік буде. Також існують прикмети про погоду пов'язані зі святом Петра і Павла. Наприклад, якщо на Петра один дощ – врожай непоганий, два – добрий, а три – багатий; як на Петрів день спека, то на Різдво мороз; Петрів день – це верхівка літа, з моменту якої настає 40 жарких днів.

 


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь