Увага! Небезпечний чадний газ!

Дата: 20.10.2020 12:47
Кількість переглядів: 366

Фото без опису  Центр безпеки громадян Війтівецької територіальної громади  попереджає про небезпеку отруєння чадним газом під час опалювального періоду. ЧАДНИЙ  ГАЗ  (окис вуглецю СО) -  монооксид вуглецю (міжнародна назва – карбон монооксид) – безбарвний газ, що не має запаху, тому він особливо небезпечний, бо його не можна відчути. Він легший за повітря і тому піднімається в гору. На відкритому просторі небезпека мінімальна. Інертний за звичайних умов, при високих температурах він згорає у кисні синім полум’ям. Зріджується дуже погано, а в рідкому стані має густину меншу за 1 і є вибухонебезпечний. Майже не розчиняється у воді, а з повітрям може утворювати вибухові суміші... 

Окис вуглецю (чадний газ) потрапляє в організм людини тільки через органи дихання.  Концентрація 4,6-5,7 г/м3 в повітрі призводить до смертельного ураження, якщо людина дихала окисом вуглецю протягом 5-30 хвилин. У виробничих приміщеннях максимально допустимою концентрацією вважається 0,03 г/м3. 

Окис вуглецю є переважно кров’яною отрутою. Проникаючи в кров, він вступає у взаємодію з гемоглобіном і утворює карбоксигемоглобін, внаслідок чого кров втрачає здатність переносити. Розвивається кисневе голодування тканин за рахунок порушення киснево-транспортної функції крові.

Ознаки  та  симптоми  отруєння  чадним  газом:

головний біль;                                                                                                           

запаморочення,

червоний колір обличчя;

м'язова слабість;

задуха;

тривала дія чадного газу може привести до смерті.                                

Профілактика уражень

Для попередження отруєння окисом вуглецю необхідно здійснювати контроль за справністю опалювальних приладів, особливо в рухомих об'єктах, за дотриманням правил техніки безпеки при роботі в гаражах, боксах і автомобільних кузовах та інших герметизованих приміщеннях.

Для захисту органів дихання від проникнення окису вуглецю (чадного газу) може бути використаний фільтруючий протигаз з гопкалітовим патроном (при відносно низьких концентраціях отрути в атмосфері) або ізолюючий протигаз (при високих концентраціях чадного газу).

Перша допомога при отруєнні чадним газом:

 негайно викликати карету "швидкої медичної допомоги";

 викликати аварійну газову службу по телефону 104;

вивести  ураженого з отруєної атмосфери на свіже повітря або надягти на  нього протигаз з гопкалітовим патроном (чи ізолюючий протигаз

 ослабити одяг;

 зігріти ураженого (гаряче пиття, укутування);

застосування рефлекторних подразників (вдихання парів нашатирного спирту);

при глибоких порушеннях дихання або при його відсутності необхідно провести штучне дихання.

П А М' Я Т А Й Т Е!    При  включені  будь-яких  газових приладів  перевіряйте наявність  тяги  в каналах  димовидалення.


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь