Штрафи для підприємців за допуск людей без масок у приміщення і транспорт

Дата: 15.01.2021 15:40

Фото без описуВ Україні набув чинності закон про штрафи для підприємців за допуск людей без масок у будівлі і транспорт. Відповідний закон опублікований 13 січня у газеті «Голос України». Як зазначено у Законі власники бізнесу зобов’язані реагувати на відвідувачів у яких відсутня маска, яка закриває ніс та рот (засоби індивідуального захисту).  Тепер власників бізнесу будуть штрафувати, якщо вони не зробили порушнику усного зауваження про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту, не припинили обслуговування та не викликали представника Національної поліції з повідомленням про адміністративне правопорушення. Так, штрафи для бізнесменів передбачаються у  разі:..

– пропуску, допуску особи в громадські будівлі, споруди, громадський транспорт під час дії карантину без одягнутих засобів індивідуального захисту, у тому числі респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, у тому числі виготовлених самостійно,

– невжиття заходів щодо перебування людини в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті без такого засобу індивідуального захисту,

– обслуговування клієнтів без таких засобів захисту в період карантину.

Відповідно до Закону встановлюється штраф у розмірі від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Таким чином, власників бізнесу зможуть штрафувати на суму від 3,4 до 5,1 тис. грн, якщо їхні клієнти не дотримуються карантину.