Пам"ятка населенню: снігові намети, хуртовина

Дата: 02.02.2021 12:17

Зимові прояви стихійних сил природи нерідко виявляються у снігових заметах внаслідок снігопадів і хуртовин. Снігопади, тривалість яких може бути від 16 до 24 годин, сильно впливають на господарську діяльність населення, особливо з наступним різким похолоданням (сильний мороз) або потеплінням (швидке танення снігу або ожеледь).

Хуртовина – це сильний снігопад з вітром, який створює снігові замети.

Сніговий замет—це наметена вітром кучугура снігу.

Фактори небезпеки снігопадів, хуртовин:

- різко погіршується видимість;

- переривається транспортне сполучення як в місті, так і між населеними пунктами області, особливо у гірських районах;

- сильні снігопади в горах приводять до нестійкості сніжного покриву на схилах і сходу лавин;

- випадання снігу з дощем при зниженій температурі повітря і ураганному вітрі створює умови для обледеніння ліній електропередач, зв'язку, контактних мереж електротранспорту, а також покрівель будівель, різного роду опор і конструкцій, що часто призводить до їх руйнування.

Основними характеристиками снігопадів є їх інтенсивність та тривалість, а в залежності від умов та характеру випадання опадів, снігопади можуть бути різних видів:

- дощ зі снігом ( при позитивній температурі повітря);

- сніг з дощем ( при температурі близько 0 °C); - обложний снігопад;

- зливовий снігопад або снігова злива;

- сніговий шквал або сніговий заряд;

- сніг при ясному небі

Дії при снігопадах та хуртовинах:

З оголошенням штормового попередження:

- обмежити пересування, особливо на власному транспорті;

- створити вдома необхідний запас продуктів, води, палива;

- виконати герметизацію житлових приміщень, що допоможе зберегти тепло і зменшить витрати палива.

- у сільській місцевості

- терміново заготувати у необхідній кількості корми і воду для тварин.

Особливу небезпеку снігові замети створюють для людей, захоплених у дорозі, далеко від людського житла. Заметені снігом дороги, втрата видимості викликають повну дезорієнтацію на місцевості.

Якщо негода застала вас у дорозі під час руху на автомобілі:

- не варто намагатися подолати снігові замети, необхідно зупинитися, повністю закрити жалюзі машини, укрити двигун зі сторони радіатора;

- по можливості встановити автомобіль двигуном у навітряний бік;

- періодично виходити із автомобіля, розгрібати сніг, щоб не опинитися похованим під снігом.

Запам’ятайте: не занесений снігом автомобіль - хороший орієнтир для пошукової групи.

- двигун автомобіля необхідно періодично прогрівати для уникнення його розморожування (при використанні води у системі охолодження двигуна);

- при прогріванні двигуна автомобіля важливо не допускати проникнення в кабіну (салон) вихлопних газів; з цією метою необхідно слідкувати, щоб вихлопна труба не завалювалася снігом;

- якщо на дорозі разом опинилося декілька чоловік (на декількох автомобілях), доцільно зібратися разом і використовувати один автомобіль як укриття; із системи охолодження двигунів решти автомобілів варто злити воду; - ні в якому разі не можна залишати укриття - автомобіль у сильний снігопад (хуртовину), бо орієнтири, які здавалися надійними з першого погляду, через декілька десятків метрів можуть бути загублені і ви можете повністю втратити орієнтацію на місцевості.

Шановні мешканці Війтівецької сільської територіальної громади. Будьте уважні та обережні під час негоди. Бережіть своє здоров"я.

Центр безпеки громадян Війтівецької сільської територіальної громади.