Зроби тест — зупини пандемію COVID-19!

Дата: 11.02.2021 12:19

Не лише захисні маски знижують поширення коронавірусної інфекції, а й масове тестування та самоізоляція при виявленні позитивного результату! Наразі доступні 2 типи тестування на коронавірус:
1. Спрямовані на виявлення активної інфекції:
- ПЛР тести — для дослідження береться мазок із носа й ротоглотки. ПЛР тести застосовують на початку захворювання і їхня чутливість найбільша в період між 7 і 14 днями після зараження.
-  Антигенні тести — тести використовують на ранніх стадіях захворювання, вони виявляють у вірусі певний білок на основі зразка з носа або носоглотки. Їхньою перевагою є швидке та легке виконання, а результат готовий уже за 15–30 хв.
2. Тести ІФА — спрямовані на виявлення ознак пост­інфекції.
Це лабораторне дослідження крові з вени, яке виявляє імунну реакцію на вірус — рівень антитіл. Чим більше їх у крові, тим вище імунітет до вірусу й тим нижчий ризик заразитися повторно. Для того, щоб уникнути похибок у результатах, рекомендується здавати кров натщесерце, а за два тижні до дослідження необхідно відмовитися від прийому антибіотиків та противірусних препаратів.
Зроби тест — зупини пандемію COVID-19!