Набрав чинності Закон про вичерпний перелік доходів, за затримку яких проводиться компенсація

Дата: 02.03.2021 11:48

Фото без опису 26 лютого, набрав чинності Закон № 1214-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати», який Верховна Рада ухвалила 4 лютого 2021 року. Документ було офіційно опубліковано в газеті "Голос України" 25 лютого. Законом встановлено вичерпний перелік видів грошових доходів, за порушення строків виплати яких громадянам нараховується компенсація:..

- пенсії або щомісячне довічне грошове утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством);

- соціальні виплати;

- стипендії;

- заробітна плата (грошове забезпечення);

- сума індексації грошових доходів громадян;

- суми відшкодування шкоди, заподіяної фізичній особі каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я;

- суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди у разі втрати годувальника.

Також актуалізовано перелік фондів загальнодержавного обов'язкового соціального страхування України, кошти яких використовуються для виплати компенсації.

Відповідні зміни внесено до Закону «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати».