Про порядок адміністрування земельного податку

Дата: 14.06.2021 16:57

Головне управління Державної податкової служби  у Вінницькій області нагадує фізичним особам про порядок адміністрування земельного податку. Слід пам’ятати, що сплачують податок власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі. Нарахування сум податку фізичним особам проводиться контролюючими органами на підставі даних з державного земельного кадастру. До 1 липня поточного року платникам направляються податкові повідомлення-рішення із зазначенням сум податку, яку необхідно сплатити протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення - рішення. Звертаємо увагу, що від сплати даного податку звільняються:..

інваліди першої і другої групи;

фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

пенсіонери (за віком);

ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

фізичні особи, визначені законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Увага! Звільнення від сплати податку поширюється  лише на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

для ведення особистого селянського господарства — у розмірі не більш ніж 2 га;

для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах — не більш ніж 0,25 га, в селищах — не більш ніж 0,15 га, в містах — не більш ніж 0,10 га;

для індивідуального дачного будівництва — не більш ніж 0,10 га;

для будівництва індивідуальних гаражів — не більш ніж 0,01 га;

для ведення садівництва — не більш ніж 0,12 га.

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

Підписуйтесь на сторінку Державної податкової служби України у Facebook facebook.com/TaxUkraine

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»