Збройним силам України — 30 років

Дата: 06.12.2021 10:19

Фото без опису Це національне свято відзначається щорічно 6 грудня – у день ухвалення в 1991 році закону України “Про Збройні Сили України”. Проголосивши 1991 року незалежність, Верховна Рада в стислі терміни ухвалила низку законодавчих актів, що стосуються військової сфери. Переломним моментом в історії сучасної української армії стали події 2013-2014 років: Революція Гідності, окупація Криму та частини сходу України. І попри тотальну руїну в армії, зради, втрати, шалений тиск і підступність ворога, українським військовим вдалося відстояти незалежність батьківщини й захистити власний народ від агресора. На сьогодні, відповідно рейтингу Global Firepower Index-2021, Збройні сили України за своєю боєздатністю займають 25-те місце серед 140 країн світу. За своєю бойовою міццю ЗСУ перебувають між В’єтнамом і Таїландом. Перше місце в рейтингу посідають США.Обороняють Україну та її суверенітет, територіальну цілісність і недоторканність п’ять основних родів військ та сил: сухопутні, повітряні, військово-морські, десантно-штурмові війська ЗСУ та Сили спеціальних операцій (ССО).