26 КВІТНЯ — МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ПРО АВАРІЮ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

Дата: 26.04.2022 09:19

Фото без опису26 квітня 2022 року відзначаються 36-ті роковини аварії на Чорнобильській атомній електростанції, найбільшій в історії ядерної енергетики. Аварія забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. День пам'яті жертв трагедії відзначають щороку 26 квітня. 8 грудня 2016 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй ухвалила резолюцію 71/125, яка проголошує 26 квітня Міжнародним днем пам'яті про чорнобильську катастрофу. Генеральна Асамблея відзначила «досі три десятиліття, що відчуваються досі, серйозні довготривалі наслідки чорнобильської катастрофи, а також потреби постраждалих місцевих спільнот і територій, що зберігаються у зв'язку з цим, і запропонувала «всім державам-членам, відповідним установам системи Організації Об'єднаних Націй та іншим організаціям, а також громадянському суспільству відзначати цей день». Нагадаємо, що під час російського вторгнення в Україну Чорнобильську АЕС було окуповано російськими військами. Станцію звільнили 31 березня. Голова Громадської ради при Державному агентстві України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Олександр Сирота заявив, що багаторічний архів, який на Чорнобильській атомній електростанції збирали українці, знищено російськими окупаційними військами.