Увага! Оголошується початок прийому проєктів для реалізації в рамках Громадського бюджету у 2023 році

Дата: 01.08.2022 10:11

Фото без описуСільська рада запрошує усіх охочих долучитися до впровадження  Громадського бюджету у Війтівецькій сільській територіальній громаді. Набір проєктів від мешканців для участі у Конкурсі Громадського бюджету 2023 року розпочинається з 01 серпня та триватиме до 30 серпня включно.

Підготувати проєкт дуже просто – необхідно заповнити два обоd`язкових бланки (бланк - громадський проєкт для реалізації у 2023 році та список не менше 10 осіб із підписами, які підтримують проєкт).

Подати проєкт на конкурс може будь-яка особа, яка зареєстрована та проживає на території Війтівецької сільської ради і на момент подання проєкту досягла 16-річного віку.

За вартістю проєкти поділяються на:

малі – це проєктна пропозиція загальною вартістю реалізації від 1 тис.грн до 50 тис.грн.;

великі – це проєктна пропозиція загальною вартістю від 50 тис.грн до 200 тис.грн.

Майбутнє голосування за подані проєкти передбачає право кожного мешканця віддати один голос за малий проєкт та один голос за великий проєкт.

Більш детально з описом категорій проєктів та іншими деталями можна ознайомитись у Положенні про Громадський бюджет Війтівецької сільської територіальної громади, затвердженому рішенням 23 сесії сільської ради 8 скликання від 06.12.2021 року №403. Бланки для заповнення розміщені на офіційному сайті Війтівецької громади у розділі «Громадський бюджет» - «Положення про Громадський бюджет». Також Вам їх надішлють електронною поштою за попереднім запитом на електронну пошту viitivetska_s.r@ukr.net.  За довідковою інформацією  звертатись до заступника сільського голови Любов Гамак за адресою: с. Війтівці, вул.Зої Космодем'янської,8 та за телефоном 0977260800.

Що ж таке Громадський бюджет?

Громадський бюджет – це частина бюджету громади, з якого здійснюється фінансування, визначених безпосередньо жителями громади, заходів (виконання робіт, послуг, придбання товаро-матеріальних цінностей), що носять загальнодоступний характер та належать до компетенції органу місцевого самоврядування.

Будь-яка особа, яка зареєстрована та проживає на території Війтівецької сільської ради і на момент подання проєкту досягла 16-річного віку може подати проєкт, пов’язаний з покращенням життя у громаді, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проєкт реалізується в рамках бюджету 2023 року.

Проєкти подаються авторами в паперовому вигляді.

Чому це може бути цікавим мешканцям Війтівецької громади?

1. Це шанс для кожного активного місцевого мешканця вже сьогодні впливати на розвиток Війтівецької сільської територіальної громади;

2. Голосування за проєкт відбуватиметься прозоро і всі бажаючі зможуть контролювати процес відбору проєктів;

3. Вже наступного року Війтівецька громада зможе спостерігати, як ідеї її активних мешканців втілюються в життя.

Як відбувається процес реалізації Громадського бюджету?

1. Мешканці Війтівецької територіальної громади оформляють свої ідеї у вигляді громадських проєктів відповідно до встановлених вимог та подають їх на розгляд;

2. Мешканці Війтівецької громади голосують за подані проєкти;

3. Сільська рада реалізує проєкти, які набрали найбільшу кількість голосів, за рахунок бюджету громади.

З яких етапів складається процес реалізації Громадського бюджету?

1. Подання проєктів 01.08.2022 р. – 30.08.2022 р.

(Автор подає громадський проєкт у паперовому вигляді у ЦНАП Війтівецької сільської ради).

2. Розгляд поданих проєктів Номінаційним комітетом (до 15.10.2022 р.)

(Виконавчі орган сільської ради розглядають проєкти. В цей час автори можуть отримати проєкт на правку).

3.Голосування за подані проєкти (до 05.11.2022 р.)

(Мешканці Війтівецької громади голосують онлайн чи в паперовому варіанті. Автори рекламують та просувають свої проєкти, щоб отримати найбільшу кількість голосів).

4.Оголошення проєктів-переможців (20.11.2022 р.)

(Переможцями будуть проєкти, що набрали найбільшу кількість голосів. Кількість проєктів-переможців визначається  в межах загального бюджету, що виділено на Громадський бюджет).

5.Реалізація проєктів-переможців Громадського бюджету  – 2023 рiк.

За якими напрямками можуть бути подані проєкти (тематика проєктів)?

• Покращення інфраструктури громади
  • Культура. Освіта. Спорт