Масниця, Масниця, яка ти мала, – якби ж тебе сім неділь, а Посту одна!

Дата: 23.02.2023 17:08

Фото без описуСьогодні у  Центрі  активності громадян колективом працівників культури  було організовано та проведено народознавчий тематичний захід, пов’язаний  із  розкриттям традицій та обрядів старовинного народного свята закінчення зими і початку весни у переддень Великого посту – Масниці. З історії нашого народу це свято має різні назви, як от: Масниця, Колодій, Сиропуст, Сиропусний тиждень, Сирна неділя, Бабське свято, Запусти, Пущеня, Загальниці, Жирний тиждень. Керівник Центру культури та дозвілля Світлана Паращенко зокрема оповіла, що  серед традиційних українських обрядів цього періоду, котрі вже одійшли в минувшину, осібне місце належить унікальному, як за формою дійств, так і символікою звичаю, що відомий під назвою «Волочити колодку». Вперше цей термін увійшов до писемних джерел чотири з лишком сторіччя тому, хоч на думку багатьох дослідників, він сягає своїм корінням у дохристиянські часи».  Не обійшли організатори своєю увагою і історію кулінарної складової цього свята, яка творилася і твориться вмілими руками українських господинь. Творчо підійшовши до справи  вони  вміло залучили до дійства і окремих глядачів, надавши їм можливість відчути увесь колорит народних традицій. Учасники  із вдячністю висловили спільну думку про необхідність продовження подібних заходів з метою популяризації культурних традицій нашого народу та залучення до їх проведення якомога ширшого кола глядачів, особливо молоді.