Активізація кліщів: як вберегтися від їхніх укусів

Дата: 21.04.2023 11:20
Кількість переглядів: 141

Фото без описуВже розпочався сезон активності кліщів. Їх можна зустріти протягом усього року, однак пік їхньої активності припадає на весняно-осінній період, у квітні-травні та серпні-вересніЯк засвідчує досвід, кліщі можуть потрапити на людину у будь-який час дня і ночі та за будь-якої погоди. Це може відбутися під час прогулянок в парках, виїздах на відпочинок до лісу, а також під час проведення весняних робіт на дачних та присадибних ділянках. Природнім середовищем для цих комах є – ґрунт та трава.     Розпізнати кліща не складно, адже він має характерний бурий або коричневий колір, витягнутий тулуб діаметром від 2 до 5 мм з темною плямою на голові. В Україні живе декілька видів іксодових кліщів. Їхні укуси можуть загрожувати людині хворобами: Лайма, кліщовим вірусним енцефалітом тощо.   Отож, що ж таке хвороба Лайма?   Інша назва – іксодовий кліщовий бореліоз. Це найпоширеніша кліщова інфекція у світі...

Початкові симптоми хвороби Лайма проявляються протягом 5-11 днів після моменту укусу або навіть через місяць.

 Перші ознаки можуть нагадати вам симптоми грипу: підвищення температури тіла, головні болі, біль у м’язах, втома, аритмія, лергічні реакції.

Як вберегтися від  кліща:

- Подбайте про відповідний одяг: оберіть світлий одяг із довгим рукавом, що щільно прилягає до тіла, зав’яжіть навколо шиї хустку, куртку чи сорочку заправте у штани, а їх у шкарпетки, черевики або чоботи. Залиште мінімально відкритий шкірний покрив.

- Використовуйте репеленти (засоби для відлякування кліщів).

- На прогулянці періодично проводьте самоогляд (що 2 год.) або попросіть кого-небудь з друзів, близьких оглянути вас.

- Обробляйте одяг та взуття захисним засобом (можна зсередини).

- У своєму дворі вдома або на дачній ділянці регулярно косіть траву (як правило, кліщі живуть неподалік лісів та полів).

Якщо ви виявили на тілі кліща, слід якнайшвидше видалити його і краще зробити це в найближчому медичному закладі! У жодному випадку не мажте місце укусу олією, лаком або вазеліном. Не крутіть його руками!

   Протягом 3 тижнів спостерігайте за своїм станом, щоденно вимірюйте температуру тіла. У разі її підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі, яке продовжує збільшуватись, негайно зверніться до лікаря.

Як боротися і чим обробити ділянки від кліщів?

  Боротьба з кліщами дуже важлива, тому що ці комахи переносять безліч хвороб, які не просто небезпечні для здоров'я людей і домашніх улюбленців, а й можуть призвести до летальних випадків.

 Найперші профілактичні заходи такі:

  • регулярно підстригати газони до висоти травостою не більше 7-10 см;
  • не допускати утворення звалищ і захаращених місць;
  • своєчасно прибирати опале листя та гілки;
  • проводити дератизаційні обробки, адже миші є носіями личинок кліщів.

   Якщо механічне очищення території не допомогло і кліщі все ще є на ділянці, слід вдатися до акарицидних препаратів. Правильно організовані акарицидні заходи допоможуть надовго позбутися від кліщів, тим самим вберегти від укусу себе та домашніх тварин.

   Обробляти територію від кліщів слід тільки в суху і теплу погоду, яка створює максимально сприятливі умови для кристалізації препаратів на поверхнях. Саме ці кристали забезпечують повне знищення кліщів. Всього буде потрібно дві-три якісні обробки, щоб повністю захистити себе від кліщів на весь теплий сезон. Порядок проведення робіт такий:

  • перша обробка проводиться в квітні-травні, при підвищенні середньої температури повітря вдень до + 10°С;
  • друга обробка проводиться через 2 місяці після першої, зазвичай на початку липня;
  • третя обробка проводиться тоді, коли на ділянці виявляються кліщі. Зазвичай це відбувається в кінці серпня – на початку вересня, в період масового вилуплення личинок кліщів, або під час сезонної линьки німф і підготовці їх до відходу на зимівлю.

   Зазвичай дві або три такі обробки необхідні тільки в перший рік. У наступні роки достатньо лише обприскати ділянку навесні, щоб знищити кліщів, які могли з’явитися, і не допустити їх розмноження влітку.

ВСП  Хмільницький РВ  ДУ «ВОЦКПХ МОЗУ»

 


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь