Небезпечна хвороба - малярія

Дата: 27.04.2023 09:16
Кількість переглядів: 137

Фото без описуМалярія – це небезпечне захворювання для нашого життя. Зазвичай, воно передається через укус інфікованого комара Anopheles. Він своєю чергою переносить паразита Plasmodium. Коли цей комар вас кусає, то паразит потрапляє у кров. Як тільки паразит з’являється у вашому організмі, він опиняється в печінці, де дозріває. Через декілька днів вже зрілий паразит потрапляє у кровотік та починає інфіковувати еритроцити. Протягом 48-72 год. паразити всередині еритроцитів розмножуються, спричиняючи розрив інфікованих клітин.

       Попри профілактичні заходи, спрямовані на боротьбу з малярією, епідемічна ситуація стосовно цієї інфекції у світі залишається напруженою. Малярія реєструється в більш ніж 100 країнах, більшість з яких знаходяться в зоні тропіків та субтропіків: переважно це країни Африки, Азії, Океанії, Латинської та Південної Америки.

        Для України проблема малярії втратила актуальність з середини минулого століття, коли, завдяки комплексним протиепідемічним заходам, 3-денна vivax-малярія, раніше поширена практично у всіх регіонах була повністю ліквідована. З того часу в Україні реєструються лише завезені випадки захворювання.

        Симптоми малярії переважно розвиваються протягом 10 днів – 4 тижнів після інфікування. У деяких випадках симптоми можуть не виявлятися протягом декількох місяців. Малярійні паразити можуть проникнути в організм, однак не діятимуть протягом тривалого періоду часу.

          Загальні симптоми малярії:

  • висока температура;
  • рясне потовиділення;
  • головний біль;
  • нудота та блювота;
  • біль у животі;
  • діарея;
  • анемія;
  • болі у м'язах;
  • судоми.

        Особам, в яких підвищилася t°c тіла після повернення з ендемічного щодо малярії регіону, необхідно негайно звернутися за медичною допомогою! Своєчасне інформування лікаря про перебування в неблагополучній країні щодо малярії та дотримання рекомендацій дозволить зберегти здоров'я.

         Основним заходом неспецифічної профілактики малярії (безпосередньо в ендемічному регіоні) є запобігання укусам комарів:

  • захист приміщень від проникнення комарів;
  • використання антимоскітних сіток на дверних та віконних рамах;
  • обробка приміщень інсектицидами, просочування одягу;
  • нанесення на шкіру репелентів (засоби, що відлякують комарів тощо).

       Якщо ви плануєте відвідати неблагополучну щодо малярії країну, варто заздалегідь проконсультуватись зі своїм сімейним лікарем або лікарем-інфекціоністом стосовно хіміопрофілактики. Адже розпочинати прийом ліків для профілактики малярії потрібно за тиждень до від’їзду. Хіміопрофілактику слід продовжувати весь термін перебування у країні, а також після повернення додому.

 

ВСП  Хмільницький РВ ДУ «ВОЦКПХ МОЗУ»                                                                               

 


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь