Служба у справах дітей продовжує інформувати населення громади про необхідність створення патронатної сім’ї
Що таке патронатна сім’я і як стати патронатним вихователем розповіла начальник служби у справах дітей Війтівецької сільської ради на загальношкільних батьківських зборах, які відбулися сьогодні у КЗ «Війтівецький ліцей». Під час розповіді було зазначено, що для України це нове явище, проте в розвинутих країнах завдяки такій формі влаштування дітей практично не існує дитячих будинків. Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин...
Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом із батьками або іншими її законними представниками.
Патронатна сім’я – тимчасова форма влаштування: термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців.
Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів своєї сім’ї надає послуги з догляду, виховання й реабілітації дитини у своїй родині.
Патронатним вихователем може бути повнолітній громадянин України, який має досвід виховання дитини й відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання й реабілітації дитини в своєму домі.
Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною
Сім’ї з державного бюджету виплачуються такі види соціальних виплат:
• Соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, яка виплачується на кожну дитину, влаштовану в патронатну сім’ю, у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку.
• Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною (грошове забезпечення), яка здійснюється в розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.
За довідками звертайтесь: с.Качанівка, вул.Миру, 16, другий поверх, Служба у справах дітей Війтівецької сільської ради.