Що потрібно знати про менінгіт

Дата: 06.10.2023 10:30
Кількість переглядів: 101

Фото без описуВСП  Хмільницький РВ  ДУ «ВОЦКПХ МОЗУ», Комунальне некомерційне підприємство Війтівецький центр первинної медико-санітарної допомоги інформують:  Менінгіт може проявлятись як самостійне захворювання або ускладнення іншого стану. Менінгіти можуть викликатись вірусами: герпесу, паротиту, грипу, поліомієліту, флавівірусами, вірусом Варицелла- Зостер, лімфоцитарного хоріоменінгіту чи бактеріальними збудниками: стафілококом, стрептококом, менінгококом, туберкульозу, сифілісу, а також грибами: кандідами, криптококозу й найпростішими: токсоплазмою, амебою і характеризуються запаленням головного та спинного мозку...

Найбільш характерні симптоми при менінгітах:

сильний головний біль;

підвищення температури;

ригідність потиличних м'язів;

втрата свідомості;

світло, звуко та дотикобоязнь;

нудота та блювота;

галюцинації, психоемоційне збудження;

висипи на тілі;

судоми;

сонливість.

Залежно від характеру запального процесу виділяють: серозний менінгіт, який викликається частіше вірусами; гнійний менінгіт, який протікає з утворенням гною, викликається деякими бактеріями.

Захворювання може протікати з різною швидкістю появи та наростання симптомів: блискавично -  ознаки менінгіту з'являються дуже швидко, пацієнт може померти в перший день з моменту зараження; гостро – інфекція розвивається через декілька діб після зараження, ознаки менінгіту добре виражені; хронічно - симптоми проявляються поступово.

Хворіють на менінгіт діти та дорослі, зазвичай зі зниженою імунною системою. Важливо вчасно звернутись до лікаря, адже менінгіт має серйозні ускладнення, а інколи призводить до летального результату.

‼ Профілактичними заходами можна вважати: раннє виявлення і госпіталізація хворих, дотримання правил особистої гігієни, виявлених носіїв збудників захворювання.

В Україні щеплення для від менінгококової інфекції належить до рекомендованих. Вакцина «Менактра» та «Німенрикс» проти менінгококової інфекції зареєстрована в Україні та при виявленні бажання громадян може придбана самостійно. Їх застосування дозволяє уникнути важких уражень органів та систем.


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь