Використовуй електроенергію ощадливо
На сьогоднішній день питання впровадження енергозберігаючих практик у повсякденному житті набуває дедалі більшої актуальності. Відтак, серед населення наразі гостро постає питання щодо енергозбереження та, відповідно, економії енергоресурсів, у тому числі споживання електроенергії. Адже це не лише економічна вигода для споживачів та зменшення навантаження на електричні мережі, а також збереження довкілля для наших нащадків. Тож, як ощадливо використовувати електроенергію...
- Вимикайте світло, якщо ніхто не знаходиться у кімнаті.
- Використовуйте енергоефективні лампочки.
Варто встановити світлодіодні (LED) енергозберігаючі лампочки, які не містять шкідливих речовин. - Датчики руху – можливість заощаджувати електроенергію, коли вона не потрібна.
У багатоквартирних будинках їх варто встановити у коридорах, під’їзді, на сходах та інших місцях спільного користування. У приватному будинку – біля дверей та на подвір’ї. - Енергозберігаючі побутові прилади мають маркування «А» чи «А+».
Холодильник такого класу споживатиме на 30-50% менше електроенергії, ніж пристрій такого ж об’єму марки «В». - Режим очікування для комп’ютера доречний, якщо залишати його на кілька хвилин, а не на всю ніч.
- Слід вимикати пристрої, якими ніхто не користується. А ще краще — вимикати взагалі штекер з розетки.
Можна також встановити автоматичні вимикачі. - Не варто залишати прилади, що працюють від акумулятора
(наприклад, мобільні телефони), увімкненими довше, ніж потрібно для повної зарядки акумулятора. - Холодильник та морозильник варто тримати в чистоті, без льоду та снігу, регулярно розморожуйте ці прилади.
Треба стежити за тим, щоб дверцята були щільно закритими. - Оптимальна температура в холодильнику – від нуля до п’яти градусів тепла.
Регулюйте її відповідно до температури на кухні та кількості продуктів. - Прості побутові речі часто економлять значну кількість газу та електроенергії.
Наприклад, холодильник повинен розташовуватися подалі від плити, нагрівача, колонки чи бойлера, батареї та прямих сонячних променів, а сучасні пристрої для приготування їжі, наприклад, мультиварки, дають змогу готувати 2-3 страви одночасно, що зберігає як газ, так і електроенергію. - Використовуйте мікрохвильові печі та індукційні плити – вони працюють швидко та економічно.
Економте і споживайте електроенергію — розумно!
Також до уваги усіх зацікавлених осіб - Програма зі стимулювання використання альтернативних джерел енергії Грін Дім