Які лабораторні дослідження безоплатно гарантовані ветеранам і ветеранкам?

Дата: 04.09.2024 09:08

Картинка з буквами схожими у назві статтіЯк повідомляють у НСЗУ, більшість лабораторних досліджень включені в Програму медичних гарантій і є безоплатними за електронним направленням лікаря. Зокрема для ветеранів і ветеранок в усіх закладах, які мають договір із Національною службою здоров’я України.

Окремого пакету медичних послуг з аналізів у Програмі медичних гарантій не передбачено, оскільки майже кожен із 44 пакетів ПМГ-2024 включає певний перелік лабораторних обстежень  відповідно до специфіки надання медичної допомоги.

Так, при зверненні до свого сімейного лікаря, ветеран чи ветеранка може розраховувати на такі безоплатні аналізи в межах пакету “Первинна медична допомога”:

• загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою (еритроцити, гемоглобін, гематокрит, тромбоцити, лейкоцити, базофіли, еозинофіли, сегментоядерні нейтрофіли, паличкоядерні нейтрофіли, лімфоцити, моноцити);
  • загальний аналіз сечі (колір, прозорість, реакція (pH), відносна щільність, білок, глюкоза, еритроцити, лейкоцити, епітеліальні клітини, циліндри, солі, бактерії, ацетон (кетонові тіла);
  • глюкоза в цільній крові;
  • холестерин загальний;
  • швидкі тести:
  • на вагітність;
  • на тропонін,
  • на ВІЛ;
  • на вірусні гепатити В і С;
  • на антиген SARS-CoV-2 тощо.

У разі потреби інших лабораторних досліджень сімейний лікар сформує відповідне електронне направлення, і ветеран чи ветеранка зможе їх здасти у закладах, які мають договір з НСЗУ на пакет послуг "Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах".

За наявності направлення в межах зазначеного пакету медпослуг безоплатно гарантовані такі аналізи:

• розгорнутий клінічний та біохімічний аналізи крові;
  • морфологічне дослідження клітин крові;
  • група крові і резус-фактор;
  • ліпідний профіль;
  • ревматологічні та гострофазові показники;
  • коагуляційний гемостаз;
  • низка вітамінів (А, В6, В9, В12, Д, Е);
  • глікозильований гемоглобін;
  • 17-КС сечі;
  • кал на приховану кров і гельмінти;
  • дослідження спинномозкової рідини;
  • онкологічні маркери;
  • молекулярно-генетичні дослідження (для діагностики: гепатиту В і С, туберкульозу, новоутворень тощо);
  • вимірювання триптази крові;
  • низка бактеріологічних досліджень (бакпосів з вуха, носа, на стафілокок тощо);
  • імунологічні дослідження для виявлення інфекційних та неінфекційних захворювань;
  • цитологія:
  • гістологія;
  • низка гормональних аналізів (Т3, Т4, ТТГ, інсулін тощо).

Повний перелік лабораторних досліджень, які передбачені пакетом "Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах" дивіться на сайті НСЗУ, п. 27.

Під час лікування в умовах стаціонару (планово чи екстрено) необхідні аналізи ветерану чи ветеранці будуть проведені також безоплатно. Окреме направлення на аналізи в даному випадку не потрібне, оскільки такі обстеження входять у безоплатний пакет послуг “Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій”.

Крім того, пакетами “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах” та “Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня” передбачено проведення таких аналізів:

• розгорнутий клінічний аналіз крові;
  • біохімічний аналіз крові;
  • коагуляційний гемостаз;
  • глюкоза в цільній крові або сироватці крові;
  • С-реактивний білок;
  • дослідження спинномозкової рідини;
  • тестування на сифіліс, гепатити, ВІЛ, SARS-CoV-2;
  • загальний аналіз сечі;
  • бактеріологічні і гістологічні дослідження;
  • цитологічні і патоморфологічні дослідження;
  • інші лабораторні дослідження відповідно до галузевих стандартів.

Специфічні аналізи передбачені у пакетах Програми медичних гарантій з лікування онкологічних захворювань, туберкульозу, ВІЛ та ін.

Знайти найближчий заклад, в якому за направленням лікаря безоплатно можна пройти лабораторні дослідження, а також дізнатися його графік роботи та контактну інформацію можна скориставшись дашбордом “Електронна карта місць надання послуг за програмою медичних гарантій”.

Або ж зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77, оператор надасть відповідну інформацію.

Нагадаємо, Програма медичних гарантій є універсальною і має на меті забезпечити всіх громадян доступними та якісними медичними послугами, незалежно від соціального статусу чи місця проживання.

Актуальна та достовірна інформація про доступ до безоплатної медичної допомоги в Гіді по Програмі медичних гарантій за посиланням.

Також корисною буде інформація: