Обережно – сказ

Дата: 21.11.2024 14:56
Кількість переглядів: 29

малюнок із зображенням двох диких лисиць та написом Обережно СКАЗ!У листопаді 2024 року зареєстровані 3 нових випадки сказу серед ВРХ та лисиці червоної на території населених пунктів Уланівської ТГ (с. Осична, с. Маркуші ) та Хмільницької ТГ (м. Хмільник). Захворіли  невакцинований від сказу бичок та дві лисиці червоних. Серед постраждалих 6 дорослих осіб...

     Випадки сказу реєструються протягом всього року. Так, з початку року за медичною антирабічною допомогою звернулися 109 мешканців Хмільницької, Уланівської, Війтівецької ТГ з приводу укусів та ослинення домашніми та безпритульними тваринами, з них 25 дітей .

    В 2023 році скаженою твариною (собакою) був травмована 1 дитина, всього було зареєстровано 95 випадків укусів.

    Захворювання на сказ за поточний період 2024 року реєструвалося серед собак (2). Але, випадки трапляються й серед інших тварин ( коти, лисиці, велика рогата, кози).

Всі вогнища сказу тварин були обстежені спільно фахівцями ВСП Хмільницький РВ та Хмільницьким РУ ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області. В ході обстежень здійснювались відповідні заходи щодо попередження виникнення захворювань на сказ у людей.

     Сказ - це вірусна смертельна інфекція, розвиток якої у людини можна попередити своєчасним введенням сироватки людям і вакцинацією тварин. Збудником сказу – вірус Neuroryctes rabici.

     Серед тварин, які нападали на людей, як і раніше, провідну роль відіграють тварини, що наближені до людей, найчастіше сказ спостерігається у диких тварин або підібраних з вулиці. Передається через кров, слизову та слину через укус. Запам’ятайте, що після укусу не слід чекати симптомів, а треба одразу звернутися за медичною допомогою. Інкубаційний період становить від 10 днів.

Єдиний спосіб вберегтися від наслідків укусу хворою на сказ твариною – вакцинація. Всі, хто отримав травму (укус, подряпини, ослинення) від тварини з підозрою на сказ або ж підтвердженим сказом, мають обов’язково звернутися до лікарні та отримати безоплатну медичну допомогу.

    Сприятливими факторами для ускладнення епізоотичної та епідемічної ситуації є неповне охоплення домашніх тварин імунізацією проти сказу. Профілактика та ліквідація природних осередків сказу, включно заходи контролю щільності лисиці рудої та вакцинації домашніх собак та котів для створення імунного бар’єру між дикою фауною та людиною і домашніми тваринами.

    Покусані/обслинені тваринами люди запізно звертаються за медичною допомогою або надають недостовірну або некоректну інформацію про тварин, які їх покусали, тому не проводиться своєчасний курс антирабічних щеплень за медичними показами. Існують перешкоди до проведення профілактичних заходів щодо попередження випадків сказу як серед людей, так і серед тварин:

• не своєчасне звернення населення за антирабічною та медичною допомогою;

• не своєчасне виявлення джерела інфекції та проведенню заходів протидії та профілактики сказу.

     Будьте здорові! Не контактуйте з дикими тваринами! Звертайтесь до сімейного лікаря! Вакцинуйте домашніх тварин!


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь